Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

dikan100

Početnik

• »dikan100« je autor ove teme

Datum registracije: 25.04.2013.

• Poruku poslati

1

Petak, 26. Travanj 2013, 18:05

Pomoć oko izbora opreme

Pozdrav svim članovima od mene!
Ovako molio bih vas da mi date par savijeta u vezi opreme za satelitsku antenu.
Znači ovako imam dosta velik tanjur ali je lnb koji je bio njemu puknuo (možete vidjeti na slikama)

E sad, meni bi trebao novi LNB i digitalni reciever pa bih vas molio da mi date par preporuka zajedno sa linkvima gdje mogu nabaviti.
Za opremu mogu izdvojiti 500-600 kn

Surfajući netom naletio sam na inverto black ultra, dali da njega uzmem ili?
Još jedna stvar u kojem smjeru da je okrenem?

Zahvaljujem :)

Slike http://imgur.com/a/Jr2Kh#0

2

Petak, 26. Travanj 2013, 20:43

LNB možeš uzeti bilo koji, otprilike su ti svi jednaki (razlike su u nijansama), ovaj tvoj inverto black ultra će biti sasvim dobar.
Ili recimo pogledaj ovaj thread Najbolji lnb za astru 4.8E i thor 1W?

Za receiver ti ne mogu dati preporuku, to prepuštam drugima koji se u to bolje razumiju, evo mislim da će kolega Jole znati ti reći nešto više o tome tj dati ti bolju preporuku ;)

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

dikan100 (26.04.2013)

Jole

Profesionalac

• »Jole« je zabranjen

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

3

Subota, 27. Travanj 2013, 11:44

Hmm reciver za 500-600 kn da li ces gledat CS ili samo FTA? HD reciver?

Sve to ima veze sto bi htio a za tako malo novca hmmm,,,,

Ima Alma S2200 CX E za oko 500kn ali kakav je to reciver neznam,,,
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PA recimo Amiko SHD-8240 oko 650 kn

FullHD MPEG4 prijemnik, LED display, Uni. čitač kartica,
2xUSB 2.0, PVR snimanje i Mkv MediaPlayer, HDMI,
CompactSize 220mm,
CI, Ethernet , Original CCCam,
YouTube, USB Wi-Fi

-----------------------------------------------------------
Synaps TSHD-2870 Combo 500 kn
Sve ovisi sto zelis gledati ......
GigaBlue Quad HD :miffy:

Ovaj post je već 3x uređen, zadnje od »Jole« (27.04.2013 u 11:58)

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Andrija (27.04.2013), dikan100 (27.04.2013)

dikan100

Početnik

• Poruku poslati

4

Subota, 27. Travanj 2013, 12:01

Ok, zahvaljujem obojici na odgovorima.

Znači uzet ću ovako

inverto black ultra
Alma S2200 CX E

može mi netko predložit neki shop gdje to mogu nabaviti?

5

Subota, 27. Travanj 2013, 13:00

Nisi rekao iz kojeg si grada :)

Ali recimo od web shopova imas prejeftino.com ili sat-team.hr

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

dikan100 (27.04.2013)

dikan100

Početnik

• Poruku poslati

6

Subota, 27. Travanj 2013, 13:26

iz Šibenika sam :)

zonelsk

Početnik

Datum registracije: 23.05.2013.

• Poruku poslati

7

Četvrtak, 23. Svibanj 2013, 13:31

Bok,

pozdrav svim članovima.

Da ne otvaram novu temu trebam slicnu pomoc, samo sto ja nemam nista i nikad se nisam susreo sa sateletskom televizijom.

Da li bi mogao mi netko napisati popis stvar (svih, od uređaja kablova isl) koje mi trebaju za pocetak. Htio bi proci cim jeftinije, oprema moze biti rabljena samo da radi za pocetak.

Cudo sam da je dobar DM500s od uređaja.

Ono sto mi je bitno je da mogu gledati SKY Sport, prvenstveno Sky F1.

Hvala,
također ako netko ima da mi sve to slozi u fušu bilo bi super,

zupy

Beta tester

Datum registracije: 14.02.2013.

• Poruku poslati

8

Četvrtak, 23. Svibanj 2013, 14:33

Imaš nešto programa koje rade preko ključeva ali za bilo šta više moraš imati: originalnu karticu ili preko card sheringa (pročitaj pravila foruma vezano uz ovo da ne bi otišao u zabranjeni smjer).
Treba ti box, kabel sa konektorima, nosač antene (ne treba ako imaš kakvu cijev na koju se može pričvrstiti antena - ala ograda i sl.) , antenu i lnb za 1 satelit.
Ako hoćeš više satelita onda ti još treba ili motor ili disqc sklopka + multiholder (nosač lnb-ova)+ više lnb-ova.

Što se tiče slaganja vjerovatno ćeš morati ili platiti ili se naučiti sam- savjetujem ti ovo drugo jer svi smo mi isto krenuli od 0.
Multifeed Triax 110 0.8W--9E--13E--16E--19E--23.5E--28.5E--39E
Triax 88 -- DM2400
Gigablue Quad Pljus (2 x DVB-S2 + 2 x DVB-T) 500GB
Vu Pljus Zero (DVB-S2 + DVB-T)
PrismCube 2 x DVB-S2 500GB

nemanja85

Početnik

Datum registracije: 03.01.2014.

• Poruku poslati

9

Petak, 3. Siječanj 2014, 15:52

pozdrav svima, ni ja ne bih otvarao novu temu posto manje vise imam ista pitanja kao i prethodni posteri.

nov sam u ovoj materiji pa bih molio za malo strpljenja :)

dosta sam citao poslednjih par dana, ali se diskusija uvek svodila na prepucavanja pa i nisam nesto puno naucio.

ono sto me zanima je sledece: sta mi je potrebno da bih mogao da pratim sto vise sportskih kanala (ne zanima me komercijala vec npr. programi skandinavskih i baltickih zemalja)? slika ne mora biti perfektna, ali bi trebalo da ne koci i da ima sto manji delay ako je to uopste moguce putem satelita (ljubitelj sam HDa pa ako je i to usput moguce onda jos bolje). verovatno bih koristio CS, ali se dvoumim posto vidim da pisu po forumima kako ce CS polako nestajati u buducnosti pa ne znam sta mi je ciniti. nemam nista od opreme i budzet mi je izmedju 350-450e a ako nema nista kulturno za te pare mozda bih mogao da izdvojim do 500e. svaki savet je dobrodosao i hvala unapred!

nemanja85

Početnik

• Poruku poslati

10

Petak, 3. Siječanj 2014, 16:08

pomoc oko opreme

pozrdav svima,

nov sam u ovoj materiji pa mi treba strucna pomoc i nadam se da cete imati strpljenja :)

zanima me sta mi je potrebno da bih mogao da pratim sto vise sportskih programa (npr. programi skandinavskih, baltickih i ruskih zemalja ne zanima me toliko komercijala, ali moze i to). kvalitet slike nije presudan, ali bih voleo da ne secka i da ima sto manji delay ako je to uopste moguce (ljubitelj sam HDa pa bi bilo super ako bi i to mogao da dobijem, ako ne, onda nije presudno). nemam nista od opreme tako da mi treba resiver, antena i sve od pratece opreme, budzet do 450e flexibilan do 500e ako bas zafali.

svaki savet je dobrodosao i unapred hvala.

zupy

Beta tester

Datum registracije: 14.02.2013.

• Poruku poslati

11

Petak, 3. Siječanj 2014, 17:42

Sportskih kanala ti i nema baš fta ilitiga slobodnih, cs još radi i bit će tu jos jedno vrijeme sigurno.
Druga opcija ti je legalna pretplata i tu ne kupujes opremu.
Za sto veći broj kanala nabavi motor - s njim ces dobiti najveći broj kanala.
Multifeed Triax 110 0.8W--9E--13E--16E--19E--23.5E--28.5E--39E
Triax 88 -- DM2400
Gigablue Quad Pljus (2 x DVB-S2 + 2 x DVB-T) 500GB
Vu Pljus Zero (DVB-S2 + DVB-T)
PrismCube 2 x DVB-S2 500GB

prenj

Penzioner

Datum registracije: 17.03.2013.

Zanimanje: Penzioner

• Poruku poslati

12

Petak, 3. Siječanj 2014, 17:47

skandinavski i balticki progami su na 1 W i svi su zakljucani, ali su u hd tehnici i na stranim jezicima
jedino na cs ih mozes pratiti, ali moras dobro utvditi da li ces imati te programe
velicina antene zavisi od polozaja gdje se nalazis
imaju beamovi za sjeverne zamlje, gdje je potrebna veca antena
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Dr. HD 1000s
Android Box 4.2.2

nemanja85

Početnik

• Poruku poslati

13

Petak, 3. Siječanj 2014, 18:33

Sportskih kanala ti i nema baš fta ilitiga slobodnih, cs još radi i bit će tu jos jedno vrijeme sigurno.
Druga opcija ti je legalna pretplata i tu ne kupujes opremu.
Za sto veći broj kanala nabavi motor - s njim ces dobiti najveći broj kanala.

kako mislis da ne kupujem opremu, kako bih pratio njihove programe bez resivera i o kojoj ceni pretplate pricamo (posto mi to deluje puno, ako bih hteo dosta kanala)?
a sto se tice motora verovatno si mislio ako budem kupovao opremu?

skandinavski i balticki progami su na 1 W i svi su zakljucani, ali su u hd tehnici i na stranim jezicima
jedino na cs ih mozes pratiti, ali moras dobro utvditi da li ces imati te programe
velicina antene zavisi od polozaja gdje se nalazis
imaju beamovi za sjeverne zamlje, gdje je potrebna veca antena

e to me zanima, posto bih se bas iznervirao da uzmem sve i da ne mogu da uhvatim te kanale. o kojoj velicini antene pricamo, ovim standardnim do 1.2m ili nesto vecim?
da li je tesko naci nekoga CSuje te satelite (cisto da znam da li da razmisljam u tom pravcu ili da se predomislim)?

14

Petak, 3. Siječanj 2014, 19:04

Ukoliko hočeš gledati 1 W (canal digital nordic) kao i 4.8E Viasat, moraš si kupiti veću antenu 110cm triax koja dođe oko 400kn ili vrhunski gibertini 125cm alumini oko 1200kn.
Ja imam triax110cm zajedno sa lnb Inverto Black Ultra HG SINGLE (109kn)+ motor.
Uz preporučujem motor Amiko DM 3800 (400kn) - imam ga i sam.

http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1538
http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1543
http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=361
http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=892

prenj

Penzioner

• Poruku poslati

15

Petak, 3. Siječanj 2014, 19:24

da utvrdimo prvo gdje nemanja zeli da postavi antenu, nemoras tacnu lokaciju, onako okvirno
pa cemo pricat o velicini antene
ako zivi na sjeveru Evrope, tad je situacija drugacija
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Dr. HD 1000s
Android Box 4.2.2

16

Petak, 3. Siječanj 2014, 19:39

kako mislis da ne kupujem opremu, kako bih pratio njihove programe bez resivera i o kojoj ceni pretplate pricamo (posto mi to deluje puno, ako bih hteo dosta kanala)?

Kad uzmeš pretplatu npr na viasat ili canal digital nordic ne treba ti oprema jer dobiješ njihov pretplatnički receiver na korištenje, jedino ti treba veći tanjur jer u našim krajevima njihov originalni je premali (beam tj snop sa satelita je usmjeren prema skandinaviji a čim si južnije treba sve veći tanjur)

nemanja85

Početnik

• Poruku poslati

17

Petak, 3. Siječanj 2014, 21:51

Ukoliko hočeš gledati 1 W (canal digital nordic) kao i 4.8E Viasat, moraš si kupiti veću antenu 110cm triax koja dođe oko 400kn ili vrhunski gibertini 125cm alumini oko 1200kn.
Ja imam triax110cm zajedno sa lnb Inverto Black Ultra HG SINGLE (109kn)+ motor.
Uz preporučujem motor Amiko DM 3800 (400kn) - imam ga i sam.

http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1538
http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=1543
http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=361
http://prejeftino.com/opisproizvoda.php?id=892

hvala druze, jos se upoznajem sa tim kako sve funkcionise i jos ne znam da li mogu dobiti ono sto mi treba pa ako se odlucim na kupovinu imacu u vidu.
da utvrdimo prvo gdje nemanja zeli da postavi antenu, nemoras tacnu lokaciju, onako okvirno
pa cemo pricat o velicini antene
ako zivi na sjeveru Evrope, tad je situacija drugacija
iz beograda sam i zivim u kuci, tako da bih antenu mogao da postavim bilo gde (ako to moze da pomogne). e sad, malo sam istrazivao posle dobijenih odgovora i mislim da krenuo u losem pravcu. mislio sam da ako budem imao pristup skandi/baltik satelitima da cu gledati njihove lige, posle malo istrazivanja video sam da oni prenose sve osim domacih liga. shodno tim bicu precizniji ovog puta. zanimaju me sportski kanali sirom evrope koji prenose fudbal i kosarku nizih liga npr.
fudbal: nemacka 3 liga, nemacka amater liga, italijanska 3 i 4 liga, francuska 3 liga, engleske 3 i 4 liga, spanska 3 liga itd...
sto se tice kosarke, tu je situacija malo drugacija i bilo bi dobro da mogu da pratim utakmice severnih zemalja (nordic/baltic regije) VTB ligu, i lige ostalih evropskih prvenstava.

Kad uzmeš pretplatu npr na viasat ili canal digital nordic ne treba ti oprema jer dobiješ njihov pretplatnički receiver na korištenje, jedino ti treba veći tanjur jer u našim krajevima njihov originalni je premali (beam tj snop sa satelita je usmjeren prema skandinaviji a čim si južnije treba sve veći tanjur)
hvala druze skapirao sam, ali mislim da mi to nece igrati obzirom da im je pretplata ~30e mesecno i dobijam tek par sportskih kanala.

mozda trazim previse, ali me zanima da li je moguce nesto od ovoga ispuniti. zahvaljujem

prenj

Penzioner

• Poruku poslati

18

Petak, 3. Siječanj 2014, 22:02

Beograd je malo sa strane tvojih zahtjeva.
Najbolje vecu antenu sa motorom.
Potrazi tamo kod tebe u komsiluku neku polovnu.
Mnogi skidaju velike antene.
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Dr. HD 1000s
Android Box 4.2.2

nemanja85

Početnik

• Poruku poslati

19

Petak, 3. Siječanj 2014, 22:27

Beograd je malo sa strane tvojih zahtjeva.
Najbolje vecu antenu sa motorom.
Potrazi tamo kod tebe u komsiluku neku polovnu.
Mnogi skidaju velike antene.

kad kazes skidaju mislis da kradu ili nisu zadovoljni pa prodaju? :)

prenj

Penzioner

• Poruku poslati

20

Petak, 3. Siječanj 2014, 22:55

prodaju ili poklanjaju
uzimaju manje antene za Astru
sto se tice cs to ces morati preko dobrog poznanstva da nabavis od tebi poznatih ljudi
Topfield TF 7700 HD PVR
Smartmeter S20 HD
Dr. HD 1000s
Android Box 4.2.2