Niste prijavljeni

[Općenito] MAXtv pričaonica

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

tommy133

Učenik

Datum registracije: 11.12.2014.

• Poruku poslati

921

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 12:07

Citirano

@Max: jesu li neke promjene u planu sto se CI-CAM tice? da se mogu npr. dodati paketi?

već je bilo jako puno pisao o tome, možeš uzeti CI CAM na ugovor i onda dodavati i oduzimati pakete po želji

kod CI CAM-a na "pre-paid" nije moguće dodavati i oduzimati pakete sve dok ne istekne i tek onda se može prebaciti na ugovor (post-paid)

tsgprto1

Swisscom

Datum registracije: 03.07.2013.

• Poruku poslati

922

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 12:24

Da HT je dobar potez napravija sa CICAM on jer je mislio na Dijasporu. I to se tocno u trenutku desilo kad je DigiTV pristao radit, znali su oni dobro zasto onda triba uskocit na vlak ;-)

Ja bi ovako reka, za ljude u Dijaspori je ovo odlicna stvar i nije in skupo. A mislim da je za ljude u Hrvatskoj dosta skupo...mislim na trenutne okolnosti..

Ljudi u Dijaspori su godinama placali HRT karticu Eur 150, a imali su samo prva 3 programa. Danas sa HTom imaju mogucnost za iste novce gledati Novu TV, RTL, RTL2, CMC, ArenuSport itd. Ovo drugo kao discovery Channel i to njih uopce nezanima... Tako da su oni profitirali...

A za ljude iz Hrvatske je prica potpuna druga. Njih RTL NOVA i slicno zanimaju najmanje i oni bi tili sto vise programa stranih sto je razumljivo, jer ovo drugo moru vatati priko DVBTa. I cijena je skupa.

Ali ajmo ovako: Max TV Paket L dode 3000 Kuna : 7.5 = 400Eura : 12 = 33 Eura misecno.

Sky Germany full Welt + HD dode 69.- Eura misecno.

Ajmo sad reci da njemci imaju duplo vecu placu nego hrvati, ili malo vise nego duplu, onda to opet negdi na isto dode... Jer bome nije ni 70.- Eura jeftino za svabe...Znam, Sky nudi puno vise i bolje, ali 70 Eura je 70 Eura...

Dok nijedan drugi provijder neponudi CICAM (naprimjer VIPTV) cijene MaxTVa nece padati...

4 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

hajduk040 (16.02.2015), josip11 (16.02.2015), Cro Cop (16.02.2015), miran_on (17.02.2015)

hajduk040

Učenik

Datum registracije: 24.12.2013.

• Poruku poslati

923

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 12:57

U pravu si. Zivim u Njemackoj i prije sam imao onu HRT karticu :) Danas nebi ni promislio na tu varijantu.

Imam Sky DE i mogu ti rec da skoro nitko ovdje ne placa 70 € za Sky. Da, to im je normalna cijena, ali stalno su neke akcije. Ja npr nisam nikada vise od 39 € / mjesecno za Full Sky s HD i SkyGo placao. I to je dosta, ako ne i previse ;)

vedroboy

Učenik

Datum registracije: 15.02.2015.

• Poruku poslati

924

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 17:36

Da HT je dobar potez napravija sa CICAM on jer je mislio na Dijasporu. I to se tocno u trenutku desilo kad je DigiTV pristao radit, znali su oni dobro zasto onda triba uskocit na vlak ;-)

Ja bi ovako reka, za ljude u Dijaspori je ovo odlicna stvar i nije in skupo. A mislim da je za ljude u Hrvatskoj dosta skupo...mislim na trenutne okolnosti..

Ljudi u Dijaspori su godinama placali HRT karticu Eur 150, a imali su samo prva 3 programa. Danas sa HTom imaju mogucnost za iste novce gledati Novu TV, RTL, RTL2, CMC, ArenuSport itd. Ovo drugo kao discovery Channel i to njih uopce nezanima... Tako da su oni profitirali...

A za ljude iz Hrvatske je prica potpuna druga. Njih RTL NOVA i slicno zanimaju najmanje i oni bi tili sto vise programa stranih sto je razumljivo, jer ovo drugo moru vatati priko DVBTa. I cijena je skupa.

Ali ajmo ovako: Max TV Paket L dode 3000 Kuna : 7.5 = 400Eura : 12 = 33 Eura misecno.

Sky Germany full Welt + HD dode 69.- Eura misecno.

Ajmo sad reci da njemci imaju duplo vecu placu nego hrvati, ili malo vise nego duplu, onda to opet negdi na isto dode... Jer bome nije ni 70.- Eura jeftino za svabe...Znam, Sky nudi puno vise i bolje, ali 70 Eura je 70 Eura...

Dok nijedan drugi provijder neponudi CICAM (naprimjer VIPTV) cijene MaxTVa nece padati...
To ti ovdje nitko ne plaća za sky de... 34,90 pa do 39,90 ljudi plaćaju. Bitno samo svake godine ugovor ukinuti i oni ti odmah daju ponudu. Imaš skoro sve kanale u HD i jos sky go zu to. Sag sportski sadržaj je u HD ... I ima više kanala nego maxtv

Jedino nema prvu hnl haha

darth

Učenik

Datum registracije: 08.03.2014.

• Poruku poslati

925

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 17:40

novi logo arene sport, ipak se kreće :hmm:

Cro Cop

Profesionalac

Datum registracije: 23.07.2014.

• Poruku poslati

926

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 17:56

@MAXtvS je u pravu kad je napisao da MAXTV ne smije odnosno ne moze biti savrsen paket. Ja bih ga samo dopunio, niti jedan paket kod nijednog providera u Europi nije savrsen. Svugdje fali bar par kanala koji jedan provider ima ekskluzivno u svojoj ponudi a drugi nema. Znaci nitko nije perfektan. Vidim da neki usporedjuju cjene sa onima u Srbiji a zaboravljaju kakav je standard u Srbiji a kakav u Hrvatskoj. Sve u svemu sve je to normalno, jer niti jedan provider ne moze imati sve relevantne kanale u svojoj ponudi, jer nitko nema toliko para da bi mogao potpisati ugovore sa svim kanalima odnosno kupiti sva prava. Recimo na MAX TV idu MTVijevi pay TV kanali, dok recimo kod Sky Njemacka nema vise niti jednog viacomovog kanala. Ili recimo spomenuti MGM ide u Njemackoj samo preko Sky dok ga kod nijednog drugog providera nema.

Ovaj post je već 1x uređen, zadnje od »Cro Cop« (16.02.2015 u 18:05)

Cro Cop

Profesionalac

Datum registracije: 23.07.2014.

• Poruku poslati

927

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 18:07

@tsgprto1; jel proradio narodni radio kod tebe opet?

tsgprto1

Swisscom

Datum registracije: 03.07.2013.

• Poruku poslati

928

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 18:23

Nazalost ne, i nekuzim jos zasto..

MAXtvS

Profesionalac

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

929

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 22:17

1. Srpsko kablovsko tržište je dosta razvijeno i imaju više korisnika pa su vjerovatno i prava jednaka ili skuplja
jedinična cijena je uvijek niža ako imaš više pretplatnika

Zoran89

Zlatna sredina

Datum registracije: 09.07.2013.

• Poruku poslati

930

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 23:25

OK uzmimo da si u pravu, iako je pitanje dali se prava za većinu liga prodaju kao adria verzija ili pojedinačno za svaku zemlju.
Svejedno ostaje činjenica da je arena tamo ponuđena krajnjem korisniku po cijeni od cca 25kn dok ja sam rekao da bi 40kn bilo pošteno, pa čak i da bude 50kn svejedno je bolje nego ovako.
Ostaje glavni problem, a to je da arene nema u ponudi kod ostalih, što bi regulator morao omogućiti.
I sama priča o "reguliranju" T-HT_a pored te činjenice je besmislena.

shile

Profesionalac

• Poruku poslati

931

Ponedjeljak, 16. Veljača 2015, 23:41

Ako je t-com vlasnik arene u RH zasto bi morao prodavati te kanale drugim operaterima? Ne znam koji su vlasnicki odnosi, al ocito je da t-com drzi arenu na neki nacin

Zoran89

Zlatna sredina

• Poruku poslati

932

Utorak, 17. Veljača 2015, 01:33

Zbog antitrustovskih zakona, koji se primjenjuju u cijelom svijetu pa tako i kod nas, zato postoje regulatori tržišta...

Source kod

1
http://www.media-sat.net/televizija/22-kablovska-televizija/4260-sport-klub-zbog-dominacije-kaznjen-sa-125-000-km.html

Vidiš kako je SportKlub kažnjen u BiH jer nisu htjeli ponuditi svoje kanale... Iako se zna da je SK vlasništvo Totala i SBB, ipak su morali ponuditi kanale.

Naše EU pravosuđe nema dovoljno snage da kazni jednog teleoperatera i da mu naredi ponašanje u skladu sa zakonom.

To je problem puno veći od toga dali će gledaoci na Bnet ili total gledati Arenasport kanale...

megane1

Zlatna sredina

Datum registracije: 20.12.2013.

• Poruku poslati

933

Utorak, 17. Veljača 2015, 16:32

Ajde @MAXtvS reci da li uskoro mislite staviti u ponudu nove kanale, pošto isto niste napravili već jako dugo, a vaša konkurencija uredno dodaje nove kanale u SD i HD tehnici.

934

Utorak, 17. Veljača 2015, 16:40

Neće biti novih kanala, jer im HAKOM ne da.. ;(

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

935

Utorak, 17. Veljača 2015, 19:56

Naše EU pravosuđe nema dovoljno snage da kazni jednog teleoperatera i da mu naredi ponašanje u skladu sa zakonom.
pa baš suprotno
A zapravo arene bi mogle biti dio nekog drugog paketa, no pitanje je što bi se vrtilo na tim arenama.

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

936

Utorak, 17. Veljača 2015, 19:58

Vidiš kako je SportKlub kažnjen u BiH jer nisu htjeli ponuditi svoje kanale... Iako se zna da je SK vlasništvo Totala i SBB, ipak su morali ponuditi kanale.
vidim pročitao si obrazloženje:
Ocijenjeno je da je Sport klub primjenio različite uslove u ugovorima za
reemitovanje svog sportskog kanala kablovskim operaterima u BiH
, čime
su ih doveli u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj što je
protivno Zakonu o konkurenciji. Zaključak je da su gledaoci najviše
oštećeni za gledanje engleske Premijer lige.

Zoran89

Zlatna sredina

• Poruku poslati

937

Utorak, 17. Veljača 2015, 20:46

pa baš suprotno
A zapravo arene bi mogle biti dio nekog drugog paketa, no pitanje je što bi se vrtilo na tim arenama.

Pa koga briga u kakvim je paketima u T-comu to nije srž problema. Kao da ja pričam o jabukama, a ti odgovaraš kako je mrkva zdrava za oči...

vidim pročitao si obrazloženje:
Ocijenjeno je da je Sport klub primjenio različite uslove u ugovorima za
reemitovanje svog sportskog kanala kablovskim operaterima u BiH
, čime
su ih doveli u neravnopravan i nepovoljan konkurentski položaj što je
protivno Zakonu o konkurenciji. Zaključak je da su gledaoci najviše
oštećeni za gledanje engleske Premijer lige.

Pa to i je poanta, Sport klub je barem ponuđen tamo po nekoj cijeni (i zaključeno je da nije poštena ponuda), arenasport nije ni ponuđena, nego je zadržana kao ekskluzivni kanal nekog monopoliste.

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

hb6791 (17.02.2015)

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

938

Utorak, 17. Veljača 2015, 21:20

Pa to i je poanta, Sport klub je barem ponuđen tamo po nekoj cijeni (i zaključeno je da nije poštena ponuda), arenasport nije ni ponuđena, nego je zadržana kao ekskluzivni kanal nekog monopoliste.
po ovome što piše SK se nudio po različitim cijenama što nije dozvoljeno
jer nekog se providera favoriziralo, a nekog diskriminiralo. a arene moraš pitati tko ih je tražio prava...
Dodatno
Arene nisu vlasnik sveg sadržaja koji reemitiraju na kanalima pa se
može desiti da se arene ponude drugim providerima, a da ne bude sveg
sadržaja.
Pa koga briga u kakvim je paketima u T-comu to nije srž problema. Kao da ja pričam o jabukama, a ti odgovaraš kako je mrkva zdrava za oči...
krivo si shvatio ne radi se o kanalu u ht-ovom paketu nego kako bi taj kanal izgledao da se ponudi ostalim providerima jer arene nemaju prava na sav sadržaja kojeg reemitiraju.
kao što vidiš (nadam se da će mrkva pomoći) nije sve tako jednostavno kao što se čini na prvi pogled

shile

Profesionalac

• Poruku poslati

939

Utorak, 17. Veljača 2015, 21:41

Znaci recimo da arene udju u npr. bnet, ne bi tamo mogle emitirati HNL i mozda LP jer za njih prava ima T-com? Tu je ta simbioza t-coma i arena?
MaxtvS, mozes li reci da li uopce ima kakvih sansi za SK HD u max tv ili je to prakticki nemoguce jer je to ekskluziva bneta u kabelskoj i iptv te totala na satelitu?

Zoran89

Zlatna sredina

• Poruku poslati

940

Utorak, 17. Veljača 2015, 21:46

Pa izgleda da neće pomoć...

Ja pričam da T-HT kao monopolist nebi smio imati ekskluzivan sadržaj, a ti kako bi arene bile drugačije bez sadržaja od t-ht_a...
Ili možda po HR zakonima T-HT kao monopolist smije imati Ekskluzivan sadržaj?

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

hb6791 (17.02.2015)

3 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

1 Korisnik i 2 Gostiju

salkoJB

Slične teme