Niste prijavljeni

[Općenito] MAXtv pričaonica

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

MAXtvS

Profesionalac

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

561

Utorak, 2. Rujan 2014, 21:55

Evo opet kockanje i prekidanje na HTV-2. Kao sto sam vec pisao, to se kod mene pojavljuje uvece izmedju 19:00 i 24:30 sata. Preko dana je sve u redu. Ne vjerujem da je do modula jer modul je nov, kupio sam ga prije mjesec dana, do antene i signala nije, jer je signal u redu, osim toga svi drugi kanali sa drugih frekvencija koje mogu gledati (Posavina TV, OTV Valentino, Al Jazeera Balkans SD i HD, RTV Montenegro, Z1, HRT-4, Grand, DM Sat, Carli Tv, Fashion TV HD, cak i Pink Folk1 koji je prije par tjedana isto povremeno kocko) rade bez problema.
radi se o problemu sa signalizacijom, radi se na otklonu smetnje

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

Cro Cop (02.09.2014)

Cro Cop

Profesionalac

Datum registracije: 23.07.2014.

• Poruku poslati

562

Srijeda, 3. Rujan 2014, 23:11

Evo opet kockanje i prekidanje na HTV-2. Kao sto sam vec pisao, to se kod mene pojavljuje uvece izmedju 19:00 i 24:30 sata. Preko dana je sve u redu. Ne vjerujem da je do modula jer modul je nov, kupio sam ga prije mjesec dana, do antene i signala nije, jer je signal u redu, osim toga svi drugi kanali sa drugih frekvencija koje mogu gledati (Posavina TV, OTV Valentino, Al Jazeera Balkans SD i HD, RTV Montenegro, Z1, HRT-4, Grand, DM Sat, Carli Tv, Fashion TV HD, cak i Pink Folk1 koji je prije par tjedana isto povremeno kocko) rade bez problema.
radi se o problemu sa signalizacijom, radi se na otklonu smetnje

Koliko dugo ce potrajati to otklanjanje smetnje? Veceras kod mene na HRT-2 (gledao sam kosarku) nije toliko kockalo i prekidalo kao recimo sinoc ali ipak par puta su se smetnje ipak pojavile, znaci smetnja jos nije otklonjena. Nadam se da to sad nece potrajati nekoliko tjedana dok se ti problemi otklone.

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

563

Srijeda, 3. Rujan 2014, 23:29

Koliko dugo ce potrajati to otklanjanje smetnje? Veceras kod mene na HRT-2 (gledao sam kosarku) nije toliko kockalo i prekidalo kao recimo sinoc ali ipak par puta su se smetnje ipak pojavile, znaci smetnja jos nije otklonjena. Nadam se da to sad nece potrajati nekoliko tjedana dok se ti problemi otklone.
ono što je najbitnije da je utvrđeno mjesto greške i nadam se da će to biti popravljeno brzo. hvala svima koji su si dali truda i javili više detalja oko ovog problema.
na žalost put za rješavanje ovakvih specifičnih problema nije forum već prijava smetnje putem 0800 9000 jer se smetnje tamo evidentiraju što onda olakšava dijagnostiku.

darth

Učenik

Datum registracije: 08.03.2014.

• Poruku poslati

564

Četvrtak, 4. Rujan 2014, 14:26

Kad će nas t-com konačno obradovati s popravljanjem slike na SK (IPTV), jer najveći dio vremena neke utakmice stoji njihova isprika da će smetnju otkloniti u najkraćem roku, dok kod drugih operatera slika ide normalno i bez problema
Ako već znate dobro naplatiti svoju vrhunsku usluga onda ona neka i bude takva

Cro Cop

Profesionalac

• Poruku poslati

565

Četvrtak, 4. Rujan 2014, 18:54

Danas popodne Arena 3 HD nije radila (bio je samo crni ekran), sad opet radi ali fali u nazivu kanala na ekranu gore desno dodatak HD (trebalo bi biti HDarenasport 3 a sad samo stoji arenasport3).

Kad smo vec kod toga, zar se ti nazivi kanala kod arene ne mogu pomicati sa jedne strane ekrana na drugu po potrebi kao sto to npr. radi HRT a ne da cesto bude slucaj da se naziv kanala preklapa sa natpisom koji pokazuje rezultat utakmice?

Cro Cop

Profesionalac

• Poruku poslati

566

Četvrtak, 4. Rujan 2014, 23:27

Jel imate vi problem sa slikom na arena 3 preko satelita?
enkoder se ublesirao, prijavljeno nadzoru

Danas opet smetnje cjeli dan na Arena 3 HD preko satelita.

567

Petak, 5. Rujan 2014, 02:10

Danas popodne Arena 3 HD nije radila (bio je samo crni ekran), sad opet radi ali fali u nazivu kanala na ekranu gore desno dodatak HD (trebalo bi biti HDarenasport 3 a sad samo stoji arenasport3).

Evo nisam primjetio tu oznaku HD na 3-ćem kanalu ArenaSport 3 do sada = desni kut gore bez oznake HD :hmm:
Dubravko je dodao ovu datoteku:
  • Arenasport 3.jpg (45,97 kB - 35 puta preuzeto - zadnji put: 02.03.2015 u 13:45)

Ovaj post je već 1x uređen, zadnje od »Dubravko« (05.09.2014 u 02:18)

darth

Učenik

Datum registracije: 08.03.2014.

• Poruku poslati

568

Petak, 5. Rujan 2014, 07:06

slika na Evo Tv na Sportklubovima je avion u odnosu na sliku u MaxTV IPTV, nešto slično koliko je Arenasport slika bolja od slike na Sportklubovima, jučer se uvjerio na vlastite oči, jer sam imao Evo Tv spojen na isti TV kao i Max Tv, sramota je da oni to ne mogu popraviti

megane1

Zlatna sredina

Datum registracije: 20.12.2013.

• Poruku poslati

569

Petak, 5. Rujan 2014, 08:20

Neće ništa poduzeti, ja sam njima poslao više poruka u svezi navedenog problema sa sportklubovima u zadnjih par godina i da otkupe prava za njihove hd kanale, ali ništa, baš ih boli za nas korisnike i još debelo naplaćuju tu jadnu uslugu odnosno koma sliku. :thumbdown:

brođanin (05.09.2014)

Cro Cop

Profesionalac

• Poruku poslati

570

Petak, 5. Rujan 2014, 16:19

Evo nisam primjetio tu oznaku HD na 3-ćem kanalu ArenaSport 3 do sada = desni kut gore bez oznake HD :hmm:
Ne razumijem sto mi zelis reci. Do jucer je u gornjem desnom kutu ekrana pisalo HDarenasport3, a sad stoji samo arenasport3. Vjerojatno je netko nakon jucerasnje smetnje zaboravio ukljuciti HD dodatak u nazivu.

shile

Profesionalac

• Poruku poslati

571

Petak, 5. Rujan 2014, 20:28

Kad dolazi jesenska shema i noviteti koje je MAXtvS najavio?

Jel postoji sansa da se makne SK channel jer bespotrebno zauzima mjesto na satelitu ili je taj kanal zahtjev SK prema T-comu, nigdje drugdje ga nema.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

572

Petak, 5. Rujan 2014, 21:02

Neće ništa poduzeti, ja sam njima poslao više poruka u svezi navedenog problema sa sportklubovima u zadnjih par godina i da otkupe prava za njihove hd kanale, ali ništa, baš ih boli za nas korisnike i još debelo naplaćuju tu jadnu uslugu odnosno koma sliku. :thumbdown:
HT SK-ove preuzima sa eutlesata i tu nema pomoci dok se izvor ne popravi. a oni kazu da se nitko nikada nije zalio na kvalitetu SD kanala, i dan danas se tome nasmijem jer je slika grozna.

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

573

Petak, 5. Rujan 2014, 21:05

Jel postoji sansa da se makne SK channel jer bespotrebno zauzima mjesto na satelitu ili je taj kanal zahtjev SK prema T-comu, nigdje drugdje ga nema.
taj kanal je promo SK-ova, i ako se ne varam radio se samo za HT kako bi se mogao promovirati sport koji se vrti na ostalim SK kanalima.
isti koncept ti je arena 1, putem koje se radi promo za arene2-4

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

574

Petak, 5. Rujan 2014, 21:07

Ne razumijem sto mi zelis reci. Do jucer je u gornjem desnom kutu ekrana pisalo HDarenasport3, a sad stoji samo arenasport3. Vjerojatno je netko nakon jucerasnje smetnje zaboravio ukljuciti HD dodatak u nazivu.
a mozda je crknuo enkoder pa su koristili SD izvor dok nisu popravili/zamijenili HD enkoder?
toliko komplicirate sa raznim teorijama, a stvari su toliko jednostavne i prakticne.

3 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Andrija (05.09.2014), tsgprto1 (05.09.2014), Ludi Pera (06.09.2014)

shile

Profesionalac

• Poruku poslati

575

Petak, 5. Rujan 2014, 21:33

Arena 1 ima i live prijenose, SK channel vrti reprize repriza, stvarno ne znam tko to gleda i koja je njegova svrha.
Ako SK dolazi sa eutelsata ne bi li ista kvaliteta trebala biti i na maxu i na vipu i na totalu?
Ja sam primjetio da je na satelitu za vrijeme engleske lige na SK1 bolja slika nego prije. Na SK3 dok su spanjolci je i dalje dosta losa.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Cro Cop

Profesionalac

• Poruku poslati

576

Petak, 5. Rujan 2014, 21:39

a mozda je crknuo enkoder pa su koristili SD izvor dok nisu popravili/zamijenili HD enkoder?
toliko komplicirate sa raznim teorijama, a stvari su toliko jednostavne i prakticne.
Evo vidio sam i ja maloprije, sad opet stoji hd arenasport 3.

Jos nesto, vec sam ovo predlagao ali ponovit cu opet. Vrlo cesto se ovi nazivi kanala na arenasport programima u gornjem desnom kutu ekrana preklapaju sa natpisima koji pokazuju rezultat i vrijeme (npr. kod americkog nogometa ili brazilske nogometne lige je to slucaj), zar arena nije u stanju svoje nazive kanala pomaknuti po potrebi sa desne na lijevu stranu ili cak u donji desni kut, kako ne bi dolazilo do preklapanja. Zasto su tako nefleksibilni, to nije neka posebna filozofija.

Ludi Pera (06.09.2014)

Goran

Učenik

Datum registracije: 04.03.2013.

• Poruku poslati

577

Petak, 5. Rujan 2014, 21:58

HT SK-ove preuzima sa eutlesata i tu nema pomoci dok se izvor ne popravi. a oni kazu da se nitko nikada nije zalio na kvalitetu SD kanala, i dan danas se tome nasmijem jer je slika grozna.
HT-u da je u interesu da promovira sportklub i njihov program u cjelini(a postoji mnogo razloga zbog kojih to ne zele: konkurencija arenasport kanalima,reklame koje nisu uopste namijenjene za hrvatsko trziste i dr.) oni bi postigli dogovor i preuzimali hd signal sa eutelsata. ipak HT ima nekoliko stotina tisuca korisnika i samim tim jaku pregovaracku poziciju.

Ludi Pera (06.09.2014)

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

578

Petak, 5. Rujan 2014, 23:01

HT-u da je u interesu da promovira sportklub i njihov program u cjelini(a postoji mnogo razloga zbog kojih to ne zele: konkurencija arenasport kanalima,reklame koje nisu uopste namijenjene za hrvatsko trziste i dr.) oni bi postigli dogovor i preuzimali hd signal sa eutelsata. ipak HT ima nekoliko stotina tisuca korisnika i samim tim jaku pregovaracku poziciju.
sve sto si napisao stoji, sk u hd-u bi dobro dosao, samo je pitanje cijene koju ht mora platiti za te kanale
osim toga pitanje je sto bi se desilo sa totaltv ponudom u hr kada bi ht imao i sk u hd-u.

MAXtvS

Profesionalac

• Poruku poslati

579

Petak, 5. Rujan 2014, 23:02

Jos nesto, vec sam ovo predlagao ali ponovit cu opet. Vrlo cesto se ovi nazivi kanala na arenasport programima u gornjem desnom kutu ekrana preklapaju sa natpisima koji pokazuju rezultat i vrijeme (npr. kod americkog nogometa ili brazilske nogometne lige je to slucaj), zar arena nije u stanju svoje nazive kanala pomaknuti po potrebi sa desne na lijevu stranu ili cak u donji desni kut, kako ne bi dolazilo do preklapanja. Zasto su tako nefleksibilni, to nije neka posebna filozofija.
to treba pitati arene :-)

Zoran89

Zlatna sredina

Datum registracije: 09.07.2013.

• Poruku poslati

580

Petak, 5. Rujan 2014, 23:08

Činjenica je da se na internetu može naći kvalitetniji stream SK kanala nego što je to na Max TV sat, a vjerovatno i iptv.

Druga stvar, krajnjeg korisnika ni najmanje ne zanima šta je izvor... zašto je to tako... oni plaćaju prilično novaca zato da se nebi opterećivali sa koje-kakvim "alternativnim" načinima gledanja i kad se već plaća onda je pošteno da i dobiju uslugu vrijednu novaca... Najlakše je optužiti nekog drugog. Isto tako je činjenica da je slika SK u SBB iznimno kvalitetna tako da je bezveze reći "to je do njih"...

5 korisnika osim vas pregledava ovu temu.

5 Gostiju

Slične teme