Niste prijavljeni

[Rasprava] HRT novosti

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

miki1zg

Profesionalac

Datum registracije: 23.06.2013.

• Poruku poslati

201

Petak, 11. Ožujak 2016, 23:00

Dobar logo se ne mijenja, on je prepoznatljiv. Zašto Coca-cola ne promijeni logo? :)

Upravo to sam i ja htio napisati za coca colu ali si bio brži :P i ne samo da logo nisu mjenjali nego ni izgled flašice nije koliko znam u osnovi mjenjan već 60-70 godina

Pa kad su te "kockice" koje su zapravo kvadratići tako prepoznatljive, mogli su ih zalijepiti i na prometne tablice, ali rekoše da je to fuj i da je grb prepoznatljiviji. Pa onda...možda da stave grb i na HRT logo da bude još prepoznatljiviji :D ;)

Talijani su kraljevi dizajna pa su mijenjali logo i na RAI i ostalima, a ITV...

Hebate mi nikako naprijed, uvijek, u svemu i samo natrag... :pillepalle: A mislim i usporedba HRT i coca cola :patsch:

Dragi kolega, kockice su prepoznatljive za HRT, kakve veze sad imaju registracije?! Pa jel talijanske registracije imaju logo RAI-ja?! :D

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

Andrija (11.03.2016)

kultor

Profesionalac

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

202

Petak, 11. Ožujak 2016, 23:56

Interesantno, kad god u nekoj firmi dođe do smjene red se počne radit od portira i čistačice. Tako je i taj logo odjednom vrlo važna stvar, a poslije loga novi nameti za radioprijemnike u službenim vozilima. Sreća da se na radiju ne vidi logo.
A to što kad gledam hnl imam logo od maxtva, ili svjetsko rukometno od RTL-a :thumbsup: ...umjesto kvadratića hrta nikom ne smeta :thumbdown:
formuler F1 2xS2+T2 openspa 7.0.X
AZbox Premium HD Plus poklonjen

3 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

teletabis89 (12.03.2016), Andrija (12.03.2016), NenadX (12.03.2016)

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

203

Subota, 12. Ožujak 2016, 00:14

Ali mi pričamo o posve različitim stvarima. Ja govorim o prepoznatljivom simbolu HRT-a, a ti govoriš o drugim televizijama. Pa da, cilj svakog loga je da bude prepoznatljiv. A HRT-ov logo je poznati brand, ne samo kod nas, nego i šire. I poznat je baš po tim crvenim kvadratićima.
Daleko od toga da ne postoje važnije stvari na HRT-u od loga, ali logo je taj koji se danas promijenio i o tome ovdje pričamo. Eto ima nas koji to podržavamo, ima vas kojima je svejedno i nema problema, svatko kaže što misli.

teletabis89 (12.03.2016)

Datum registracije: 10.09.2015.

• Poruku poslati

204

Subota, 12. Ožujak 2016, 00:22

Na radiju je RDS, nek i to promijene.

Dovoljno je pogledati HRT-ove informativne emisije i vidjet će se logo od RTL-a ili N1. Lakše je preuzeti materijal od konkurencije, nego poslati novinare i snimatelje iz Zagreba u Zagreb.

Što se HNL-a tiče, dobro je što ima i sažetaka jer 3 sezone nije bilo ni njih. Često su se prikazivali golovi iz Primere, ali se nisu prikazivali golovi iz HNL-a. Osim toga, najavljivali su prijenos borilačkih sportova (Noć velikh borbi), ali sam odmah skužio da su to snimke, koje preuzimaju od Fight Channela.

Bez imalo srama na svojem portalu najavljuju da je prijenos na Fight Channelu. Isto je bilo i s nastupom naših odbojkašica u kvalifikacijama za Olimpijske igre, kada su rekli da se prijenos može pratiti na Laoli. Evo i dokaza:

http://sport.hrt.hr/326031/ivan-gluhak-o…-borbe-za-pojas

http://sport.hrt.hr/304590/odbojkasicama…-skupina-za-rio

Bilo bi vrijeme da stave i neki drugačiji logo jer se ovaj predugo koristi, ali mi je logo s crvenim kockicama ipak ljepši od loga s bijelim kockicama i odlično je što HRT 3 nema neki poseban logo.

Nadam se da će uskoro promijeniti i vizualni identitet Dnevnik. Također, bilo bi dobro da na HRT 4 traka s vijestima ne ide samo za vrijeme Studija 4, nego da ide cijelo vrijeme, kao i na ostalim news kanalima.

Ovaj post je već 1x uređen, zadnje od »teletabis89« (12.03.2016 u 00:33)

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

205

Subota, 12. Ožujak 2016, 00:27

Moram priznati da me iznenadila rečenica "ne propustite pogledati u izravnom prijenosu besplatno na Fight Channelu". ?(

teletabis89 (12.03.2016)

• Poruku poslati

206

Subota, 12. Ožujak 2016, 00:39

I mene, nisam čuo da se Fight Channel može gledati besplatno, barem ne legalno.

Isti SPTV, jedni preuzimaju HNL i ostalo od Arene, pa reklamiraju Arenu i MAXtv, a dugi preuzimaju borilačke sportove od Fight Channela, pa reklamiraju njega. Ništa ne bi bilo čudno da im se svaki mjesec ne plaća 80 kuna. Iz toga se može zaključiti da HRT zahvaljujući pay kanalima i streamovima ništa ne želi otkupiti.

IvicaHumax

Zlatna sredina

Datum registracije: 15.09.2013.

Zanimanje: Satelitska

• Poruku poslati

207

Subota, 12. Ožujak 2016, 01:26

Da ima logike, HRT bi kod nas imao vlastiti mux sa 10 tematskih kanala koji bi svi bili free! Koliku arhivu i produkciju imaju, nije neostvarivo..

teletabis89 (12.03.2016)

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

208

Subota, 12. Ožujak 2016, 13:50

Točno kažeš Ivica, HRT bez problema može pokrenuti programe tipa HRT dokumentarni, HRT film, HRT domaći film, HRT serije, HRT sport. Samo je pitanje volje i motivacije jer to nisu komercijalni tipovi programa i ne mogu računati na veliku gledanost. A ipak ih javne televizije imaju po mnogim zemljama: Njemačka, Italija, Češka, Danska, Norveška, Portugal, Španjolska, Rumunjska...

IvicaHumax (12.03.2016)

b83

Učenik

Datum registracije: 14.03.2013.

Zanimanje: DX RTV

• Poruku poslati

209

Subota, 12. Ožujak 2016, 18:49

Ovdje se miješaju neke stvari. Jedno je logotip kuće HRT, a drugo "on screen" logotip tv programa Hrvatske televizije.

Logotip HRT-a ovaj sada može ostati i još 100 godina ali onaj logo na tv ekranima može se modificirati. Mene samo čudi kako nisu stavili plave kvadratiće, jer "plavi" su sad na djelu i umjesto da se bave krupnim stvarima oni se zamaraju glupostima.

kultor (12.03.2016)

rletic54

Profesionalac

Datum registracije: 07.03.2015.

• Poruku poslati

210

Subota, 12. Ožujak 2016, 19:16

Logotip sa crvenim kvadraticima upotrebljavaju se oko dvadeset godina , a izradio ih je poznati hrvatski dizajner Boris Ljubicic

b83

Učenik

• Poruku poslati

211

Subota, 12. Ožujak 2016, 19:37

Logo kuće HRT je iz 1999.godine kojeg je dizajnirao Boris Ljubicic. On je napravio cjelokupan dizajn HTV-ovih emisija s tim preklapanjima slova.

A na tv ekrane kao logo tv kanala pojavio se 2001.godine.

No sjetite se sredine 90-tih da je logo HRT bio sivi a kockice su bile bijele, slova se nisu preklapala.

https://youtu.be/8rpEZNoi50I

Ralf

Zlatna sredina

Datum registracije: 19.04.2013.

• Poruku poslati

212

Subota, 12. Ožujak 2016, 20:29

Ovaj logo sa klipa kako je prikazan je išao samo za vrijeme dnevnika, ostalo vrijeme je bilo bez loga bar se ja tako sječam da je bilo.

b83

Učenik

• Poruku poslati

213

Subota, 12. Ožujak 2016, 22:41

Tijekom cijele 1995., 1996. i do rujna 1997. na HTV1 i HTV2 bio je isti logo HRT i stajao je stalno na ekranu a ne samo kad je dnevnik ili vijesti. HTV3 je imao svoj logo, sivu 3-ojku sa cvrenim kockicama.

1994.
https://www.youtube.com/watch?v=DYjj4EPkdzY

1995.
https://www.youtube.com/watch?v=j5ePkHJTM08
https://www.youtube.com/watch?v=Gkx1YcnSCd4
https://www.youtube.com/watch?v=Feq_G2dDzSs
https://www.youtube.com/watch?v=5p26D2cRh_s

1996.
https://www.youtube.com/watch?v=a9aRfIepLwk

1997.
https://www.youtube.com/watch?v=RJ_K4G3a6oQ

teletabis89 (13.03.2016)

Ralf

Zlatna sredina

Datum registracije: 19.04.2013.

• Poruku poslati

214

Subota, 12. Ožujak 2016, 22:53

Daj probaj naći tu 3-ojku sa crvenim kockicama, nje se uopće ne sječam, možda se prisjetim, a ovog HRT loga sa prvog i drugog znam da je tako izgledao, ali i ne da je bio stalno prisutan. Nikako se ne mogu sjetiti nekog sportskog događaja iz devedesetih na tv-u koji sam sigurno gledao i da je bio taj logo.

teletabis89 (13.03.2016)

b83

Učenik

• Poruku poslati

215

Subota, 12. Ožujak 2016, 23:52

Ako nađem objavit ću

Evo nešto od sportskih prijenosa HTV 1997.

https://www.youtube.com/watch?v=sTBOmv8vBhs

https://www.youtube.com/watch?v=JJlqZywSVw0

https://www.youtube.com/watch?v=gPt7CRhRGew

Ne mogu se točno sjetiti ali mislim da od 1994. do 1997. sport je išao na HTV2. HTV3 je počinjao uvijek kasnije u 17h, ili nekad i u 19h.

Onda negdje od 1997. sport je krenuo na HTV3 kad su postigli dobru pokrivenost. A negdje do tada je npr HRT Dnevnik u 19.30 išao i na 1. i 2.

Prvi dio 1995. godine bio je ovakav logo
https://www.youtube.com/watch?v=ZOxVt7bT0ms

Ovaj post je već 2x uređen, zadnje od »b83« (13.03.2016 u 00:01)

teletabis89 (13.03.2016)

• Poruku poslati

216

Nedjelja, 13. Ožujak 2016, 00:10

Sjećam se da je nekad Dnevnik išao i na sva 3 kanala. Prije Dnevnika su znali biti crtići Na Drugom ili Trećem je veći dio dana znala biti Panorama turističkih središta Hrvatske. Na Trećem je išao i Hrvatski glazbeni program.
Znam da je na Prvom ujutro išao Obrazovni program sa Slovojedom, a nakon toga Modul 8. Iako sam tada bio u nižim razredima osnovne škole, dobro se sjećam.

Ovdje se mogu naći stari rasporedi.

Ovaj post je već 3x uređen, zadnje od »teletabis89« (13.03.2016 u 00:19)

b83

Učenik

• Poruku poslati

217

Nedjelja, 13. Ožujak 2016, 00:46

HTV3 je do ljeta 1996. počinjao u 17h a od tog ljeta u 12h s emisijom Ljeto na trećem. Puštali su glazbene spotove. A od ljeseni 1996. promijenili su naziv u 3plus emisija od 12h. Kad je bilo Ljeto na trećem bio je e

Emisija Pravo vrijeme u 19.30h koju su vodili Suzana Pardačer i Duško Ćurlić.
https://www.youtube.com/watch?v=5GbWIBNRl7w

Ovaj post je već 1x uređen, zadnje od »b83« (13.03.2016 u 00:53)

• Poruku poslati

218

Nedjelja, 13. Ožujak 2016, 14:19

Nova voditeljska lica samo su neke od promjena koje se najavljuju u predstojećemu razdoblju u središnjoj informativnoj emisiji.

Od ponedjeljka 14. ožujka središnja informativna emisija Hrvatske radiotelevizije (HRT) Dnevnikdoživjet će promjene. Dnevnik će ubuduće umjesto voditeljskoga para ponovno imati jednoga voditelja ili jednu voditeljicu, a od sutra će ga voditi i uređivati dugogodišnji novinari, reporteri i urednici Hrvatske radiotelevizije Mirjana Posavac, Branimir Farkaš i Marta Šimić Mrzlečki, koja tu emisiju vodi unazad godinu dana. Emisiju će ubuduće uređivati i Dražen Majić, Anja Konosić, Dijana Čović i Branko Nađvinski.

Mirjana Posavac na Hrvatskoj radioteleviziji radi kao novinarka dvadeset godina. Počela je kao reporterka i voditeljica u HRT-ovu studiju u Bjelovaru, a od 2000. godine je u Zagrebu, gdje je pet godina uređivala i vodila Vijesti. Radila je kao reporterka u gotovo svim emisijama Informativnoga programa Hrvatske televizije, sudjelovala u velikim HRT-ovim projektima, poput praćenja parlamentarnih i predsjedničkih izbora, obljetnice vukovarske tragedije, posjeta Svetoga Oca Republici Hrvatskoj, a posljednjih godina redovita je izvjestiteljica iz Hrvatskoga sabora. „Ulazak u središnji Dnevnik veliki je izazov i odgovornost. Radujem se suradnji s kolegama i nadam se da ćemo nastaviti trend vraćanja povjerenja gledatelja u javni servis”, izjavila je Mirjana Posavac.

Branimir Farkaš dugogodišnji je vanjskopolitički novinar i komentator. Na Hrvatsku radioteleviziju došao je 1989. te prvo radio na Hrvatskome radiju (HRT – HR), a od 1993. na Hrvatskoj televiziji (HRT – HTV). Osim što je radio u gotovo svim dnevnim i tjednim informativnim emisijama, zapažen je njegov rad na posebnim HRT-ovim projektima, poput vođenja i uređivanja emisije u povodu ulaska Hrvatske u Europsku uniju, posjeta Georgea Busha te kongregacije pape Franje. Pratio je najveće svjetske događaje i intervjuirao brojne državnike, a široj je javnosti ostao zapamćen i kao dugogodišnji izvjestitelj iz Haaga. Uz veliko novinarsko ima i diplomatsko iskustvo. Tri je godine bio prvi tajnik za politiku, kulturu i informiranje u hrvatskome veleposlanstvu u New Delhiju. „Dnevnik je najutjecajnija, najvažnija i najstarija medijska institucija. S njim novinar ulazi u dom svakoga gledatelja i zato je velika odgovornost, ali i čast biti njegovim dijelom. Iako je riječ o zahtjevnome poslu, vjerujem da ću nastaviti pratiti i svjetske događaje, a velika mi je želja do kraja popratiti sudske procese na haškome sudu te zaključiti to poglavlje”, kažeBranimir Farkaš.

Marta Šimić Mrzlečki dulje od desetljeća radi na Hrvatskoj radioteleviziji, prvo kao novinarka i voditeljica bjelovarske Županijske panorame, a potom kao voditeljica emisije Dobro jutro Hrvatska te urednica i voditeljica emisije Hrvatska uživo. Posljednjih godinu dana voditeljica je Dnevnika. „Svaki je Dnevnik nešto novo. To je najvažniji pregled aktualnih vijesti iz zemlje i svijeta. Uvijek imam isti cilj, a on je – dati gledateljima točnu i objektivnu informaciju”, kaže Marta Šimić Mrzlečki.

Vršiteljica dužnosti rukovoditelja Informativnoga medijskog servisa (IMS) Hrvatske radiotelevizije Katarina Periša Čakarun ističe kako će glavne odlike Dnevnika biti – objektivnost, informativnost i sadržajnost. „Političke obojenosti neće biti, usredotočit ćemo se na ljude, na njihove probleme, ali i na uspjehe”, poručila je uoči sutrašnjega prvoga Dnevnika u novome izdanju Katarina Periša Čakarun.

Određenih će preinaka u narednome razdoblju biti i u scenografiji Dnevnika, a uskoro se očekuje i potpuno novi vizualni identitet središnje televizijske informativne emisije, o čemu će novo programsko vodstvo pravodobno obavijestiti javnost.

Izvor: HRT

Iznenadio sam se kako su ovo objavili u nedjelju.
Bilo bi dobro kad bi ga još i skratili jer je oko 40 minuta (ne računajući sport i vrijeme) previše.

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

219

Nedjelja, 13. Ožujak 2016, 17:12

Još da vrate dnevnik na 19:30...

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Cro Cop (13.03.2016), teletabis89 (13.03.2016)

Cro Cop

Profesionalac

Datum registracije: 23.07.2014.

• Poruku poslati

220

Nedjelja, 13. Ožujak 2016, 18:05

Malo mi je čudan taj ustroj na HTV-u. Kolege odjednom postaju šefovi kolegama i smijenjuju i imenuju kolege.

Ako je nekog trebalo smijeniti zbog stranačke pristranosti i nedostatka profesionalnosti onda je to Maja Sever.

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

teletabis89 (13.03.2016), darves (14.03.2016)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju