Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Subota, 15. Listopad 2016, 17:21

Dreambox mount na NAS - tutorial

Rijec je o dm 525hd i NAS synology. Htio bih podesiti da mi radi direktno snimanje na NAS uredjaja. Naravno sve je u loakalnoj mrezi. Ima li netko mozda kakav turorial??

2

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 10:08

Vidim da ste se uljenili preko vikenda :D Nema ekipe da rijesi problem.

3

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 11:42

Na mojem qnap nasu "tvornički" postoji folder recordings, a sve ostalo podešavaš na dreamboxu u mrežnim postavkama a što opet ovisi o imageu koji je u njemu

4

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 13:11

Andrija, hvala na odgovoru. Znam gdje su postavke za podesavanje, problem je sto kad pritisnem instant rec gumb kaze da nema HDD, a kod mountanja sam podesio sve kako treba (da se mrezni hdd koristi kao glavni). Gore je openpli al bum promjenio na neki drugi pa probam. Vjerovatno je do imagea.

5

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 16:03

Neznam točno što bi moglo biti, recimo ja sam svoju QNAP + VU solose + vti image' "sredio" doslovce za nekoliko minuta

Btw ulogiraj se preko ftp-a u NAS pa provjeri jel folder u koji želiš snimati ima prava 777

6

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 16:09

A neznam niti ja. Na gigi sam to rijesio kao i sto sam kazes za par min. Kod mene nas isto ima po defaultu folder za snimanje, ch mod je 777. Nista probam sa drugim imageom pa kad proradi javim se sa rijesenjem istoga.

7

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 17:40

Rijeseno. Evo i tutorial, trebao bi biti univerzalan, pretpostavljam:

Part 1 - On Nas:

Create a new account for the DM800
Enable NFS
Create a Shared Folder (I called mine Dreambox). Within this shared folder, create an additional folder called HDD and then a subfolder Movies ie Dreambox/Hdd/Movies

Part 2 - On the DM800
Press the Menu button and the browse to Setup, System, Network, Network Browser and then select the appropriate NFS Share (in my case /volume1/dreambox), then ensure that HDD replacement is selected as Yes and that the IP address is correct. My mount options were rw,nolock (default and I did not change it). Click OK to mount (dont forget to add the password as needed).
Go back to TV viewing screen and press the blue button twice to get to the Settings menu and go to the Black Hole Mount Wizard. Select the Wizard NFS option. Add the correct IP address for your NAS device and then set the Server Share Directory to /volume1/dreambox/hdd and the Local Directory to /hdd
Not sure if it is relevant but I also have another mount set /volume1/dreambox to /media/net (by doing step 2 again)

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

Andrija (16.10.2016), satelittv (04.11.2016)

8

Nedjelja, 16. Listopad 2016, 20:58

Odlično, ali kod mene je to bilo jednostavnije - na qnapu nisam morao ništa dirati a na vu+ znam da je bilo potrebno par stisaka tipkom u wizzardu

nurofeg

Zlatna sredina

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

9

Četvrtak, 3. Studeni 2016, 20:47

Dreambox mount na Synology

Želio bi napraviti mount sa dreamboxa (dm500hd) na synology (ds214se), da mogu što snimiti.

Dugo nisam koristio mount jer nisam imao potrebe snimanja, i prije mi je taj mount dreambox na kompjuter radio super.

Sada bi želio napraviti mount na Synology.

Dali je tko to probao, dali to može, ima li gdje kakav tutorial ??

10

Četvrtak, 3. Studeni 2016, 20:59

naravno da može,, odeš u mreže u boxu i dodaš taj uređaj,, upišeš IP adresu od mrežnog diska i user i paswd.
Gigablue Quad
Gigablue HD X1
T2 tuner | GigaBlue
MaxTV SAT modul

11

Četvrtak, 3. Studeni 2016, 21:13

Tu imas tutorial...

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Andrija (03.11.2016)

12

Četvrtak, 3. Studeni 2016, 21:45

Tu imas tutorial

Spojio sam threadove pa je tutorial sada u ovoj temi

nurofeg

Zlatna sredina

• Poruku poslati

13

Četvrtak, 3. Studeni 2016, 23:25

Tu imas tutorial...

Ovaj link ne radi ?!?!

14

Petak, 4. Studeni 2016, 00:23

Odskroliraj se gore do poruke br 7 :this:

onyx123

Učenik

Datum registracije: 03.11.2016.

• Poruku poslati

15

Petak, 4. Studeni 2016, 13:53

Postovanje forumasima.Juce sam pisao u temi "Total tv",naime kupio sam eksterni hard disk "Maxtor" od 4tb ,koga ne "prepoznaje"total tv receiver zbog velike memorije.Novi sam ovdje i interesuje me da li iko zna da li bi se problem rijesio ako bih nabavio Dreambox receiver,t.j. da li bi taj receiver mogao citati eksterni hard disk sa tako velikom memorijom?I prije svega da li Dreambox reciver moze da cita Total tv karticu?veliki pozdrav za sve ovdje,hvala na odgovorima!

zupy

Beta tester

Datum registracije: 14.02.2013.

• Poruku poslati

16

Petak, 4. Studeni 2016, 13:58

Krivo mjesto za postanje ali da ti odmah kažem - total ne čita nijedan box osim originala i to je uparen dsa određenim boxom - stoga zaboravi.
Multifeed Triax 110 0.8W--9E--13E--16E--19E--23.5E--28.5E--39E
Triax 88 -- DM2400
Gigablue Quad Pljus (2 x DVB-S2 + 2 x DVB-T) 500GB
Vu Pljus Zero (DVB-S2 + DVB-T)
PrismCube 2 x DVB-S2 500GB

onyx123

Učenik

Datum registracije: 03.11.2016.

• Poruku poslati

17

Petak, 4. Studeni 2016, 14:01

Hvala Vam Zupi,izgleda da su mi bacene pare oko tog hard diska ;(

nurofeg

Zlatna sredina

• Poruku poslati

18

Subota, 5. Studeni 2016, 23:51

Odskroliraj se gore do poruke br 7 :this:

Uspio sam HVALA !!

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Andrija (06.11.2016)

Slične teme