Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

21

Utorak, 14. Svibanj 2013, 16:07

To se moras zaliti Tim Cookeu, kad nikome neda svoj iOS 8)

P.S. isto kao i u F1 kad ferrari donedavno nikome nije davao svoje motore

zupy

Beta tester

• »zupy« je autor ove teme

Datum registracije: 14.02.2013.

• Poruku poslati

22

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 07:35

Trendovi ne idu appleu na ruku,a kako Andro reče ko im brani nek počnu prodavat os i drugim proizvođačima ;)
Multifeed Triax 110 0.8W--9E--13E--16E--19E--23.5E--28.5E--39E
Triax 88 -- DM2400
Gigablue Quad Pljus (2 x DVB-S2 + 2 x DVB-T) 500GB
Vu Pljus Zero (DVB-S2 + DVB-T)
PrismCube 2 x DVB-S2 500GB

23

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 10:18

Je, ali triba prilagodit motor drugoj sasiji i tu je vec upitno kako bi sve to radilo na nekom drugom proizvodacu
Dreambox 800se A8P
GigaBlue Quad
Dreambox 500s

zupy

Beta tester

• Poruku poslati

24

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 10:20

Isto kao i na androidu ili win-u , ovisi u samom proizvođaču koliko će uložiti u sve to - vidio si sam kako i "mali" programeri to znaju složiti u custom sw pa tek onda zamisli ove šta imaju miljunčeke i miljardice ;)
Triax 88 -- DM2400

Moskva88

Profesionalac

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

25

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 12:00

Bez obzira na to, dok se iOS ne počne koristiti na drugim aparatima, tablica svejedno nema smisla. :D

26

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 12:05

Prije ce se Jobs okrenuti u grobu (pokoj mu dusi) nego apple dozvoli da se ios koristi i u uredjajima drugih proizvodjaca (makar se nikad nezna)

27

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 21:01

Što to Galaxy S4 može, a iPhone ne?

Nova Samsungova perjanica nudi niz mogućnosti koje Appleova uzdanica nema. Provjerite o čemu se radi

1. Može poslužiti kao univerzalni daljinski upravljač za televizor, pomoću odašiljača infracervenog svjetla (mala crna točka na vrhu telefona). Ima i posebnu aplikaciju koja povlači podatke od vašeg kablovskog ili satelitskog operatora, pa vam može preporučiti koje emisije pogledati.

2. Ima ugrađenu podršku za NFC, što znači da može komunicirati bežično s drugim slično opremljenim uređajima, od pametnih telefona do blagajni u trgovinama. To znači da ga možete koristiti za bežični prijenos i razmjenu fotografija i drugih podataka, spajanje uređaja sa zvučnikom i drugim perifernim uređajima, ali i za plaćanje (jednom kad NFC postane opće prihvaćen standard).

3. Možete proširiti memoriju pomoću standardne kartice mikro SD, do 32 GB. Isto, doduše, mogu i brojni drugi mobiteli, ali ne i iPhone.

4. Možete zamijeniti bateriju sami, jednom kad postojeća dođe do kraja svog životnog vijeka.

5. Vrti video visoke razlučivosti (1080 p), što ni iPhone, ali ni brojni drugi smartphoneovi više klase još uvijek ne mogu.

6. Ima zaslon dijagonale pet inča (12,7 centimetara), veći od iPhonea. Nije Retina, doduše, ali je veći.

7. Možete igrati igre, dijeliti fotografije i puštati istu pjesmu zajedno s drugim uređajima Galaxy S4 u blizini, pomoću aplikacije za bežično povezivanje Group Play.

8. Aplikacija za kameru ima puno zgodnih trikova - recimo, možete sami obrisati mutne figure u pozadini ili izraditi animirane GIF-ove, ako vas to veseli.

9. Opcija Smart Stay drži zaslon osvijetljenim dokle god gledate u njega, tako što pomoću kamere prati pokrete vaših očiju.

10. Koristi standardni mikro USB utor za punjenje i prijenos podataka. U slučaju da ih izgubite, do njih je lakše doći nego do Appleovih Lightninga.

Izvor: businessinsider.com

miran_on

m-ucenik

Datum registracije: 14.05.2013.

• Poruku poslati

28

Srijeda, 15. Svibanj 2013, 21:07

Mala ispravka ,moze i mikro SD do 64 GB.Provjereno jer je ja imam i koristim.
iMac OS plus Windows 10 (BOOTCAMP)
LG 55UF852V
LG 55LM620
Dreambox 7020 HD
Dreambox 500 HD
Dreambox 500 HD V2
Total TV BIH HD
MAXtv CI+CAM
Inverto Black Ultra Single High Line LNB
Inverto Black Ultra Twin High Line LNB
Inverto Moniblock 23 mm 3°
MTI High Line Universal Single
Titanium Single LNB 0.1 dB HD TS
Megasat Multifeed single/twin LNB
IPad Air 16 GB
Samsung Galaxy S4
IPhone 5S
IPhone 6
iPhone 6 plus 64 GB
iPhone 7plus 128 GB

29

Četvrtak, 16. Svibanj 2013, 17:31

Apple širi tužbe i na Galaxy S4

Ovi su stvarno postali dosadni medjusobnim tužakanjem 8)

Citirano

Prema informacijama koje je objavio FOSS Patents, Apple je zatražio od suca u postupku koji vodi protiv Samsunga da doda i Galaxy S4 na listu uređaja za koje vjeruje kako krše njegove patente. Apple trenutno ima 22 Samsungova uređaja na listi onih za koje tvrdi kako krše njegove patente. No kako bi dodao Galaxy S4 na listu, Apple će izbaciti jedan od uređaja koji se već nalaze na listi, čime će njihov broj ostati 22.

Jednak broj (22) uređaja ima i Samsung na svojoj listi Appleovih uređaja za koje tvrdi kako krše njegove patente.
Sudac je ranije zatražio od obje tvrtke da smanje broj uređaja u sporu na 10, te broj patenata koji se navodno krše na pet.

izvor - fosspatents.com/2013/05/apple-wants-to-add-galaxy-s4-to-second.html

Moskva88

Profesionalac

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

30

Petak, 17. Svibanj 2013, 00:00

Na ovu listu trebao dodati i samo jedan minus, aparat koristi Android. Mogu oni mijenjati verzije do mile volje, nazvati i Cup Cake kad stalno postoje problemi s aplikacijama. Kao netko tko je koristio oba OS-a, mogu slobodno reći da Android ne može stati u istu rečenicu s iOS-om.

Doduše, S4, jako mi se dopadaju opcije s kamerom, vidio sam neke filmiće, baš super opcije, definitivno najbolja kamera za uređaje na tržištu, no ove druge stvari me nimalo ne interesiraju.

Čitam po forumima, interesantno kako sad ljudi pljuju po veličini zaslona za iPhone, pa mislim, kojem normalnom čovjeku nije dovoljan četiri inča zaslon??!?! Ako hoćeš veće kupiš tablet. Nadam se da Samsung ne misli više raditi veće zaslone jer ovo stvarno već gubi smisao.

Matic

ne kockam

Datum registracije: 12.02.2013.

Zanimanje: Ne varam na kartama

• Poruku poslati

31

Petak, 17. Svibanj 2013, 00:10

koristim oba OS-a, jednostavnost i intuitivnost iOS-a u odnosu na android je svakako u prednosti
za istu operaciju na andrtoidu moras naj manje jedan dodatni gumb pozvati
meni osobno je draza ova zatvorena platforma koju ima iOS i ako nas jedni i drugi na neki nacin nadziru
Nije da se nema,samo je dosadno !

zupy

Beta tester

• Poruku poslati

32

Petak, 17. Svibanj 2013, 07:11

Ima ios neme svoje predosti ali i gadljive mane u vidu raznoraznih ograničenja, npr koje žongliranj je potrebno da bi postavio neku pjesmu za zvono ili prebacio pjesme, pdf ili sliku na mob :wacko:
Dalje bez jailbrejka iphone je komad cigle - koristio sam oba i preferiram undroid uz sve njegove mane.

Jeste li primjetili kako je za par mjeseci pale cijene i jednih i drugih mobitela, npr iphone 4 kada sam ja prodavao bila je cijena iznad 2000 kn a sada ih ima za 1000 (sl situacija je i sa S2 itd...)
Triax 88 -- DM2400

Matic

ne kockam

Datum registracije: 12.02.2013.

Zanimanje: Ne varam na kartama

• Poruku poslati

33

Petak, 17. Svibanj 2013, 09:16

ako su mi oba pri ruci instktivno cu zgrabiti iphone za koristenje
isto kao kada se obuvam, prvo cu obuti desnu nogu, nemam racionalno objasnjenje zasto je tako, valjda navika
Nije da se nema,samo je dosadno !

zupy

Beta tester

• Poruku poslati

34

Petak, 17. Svibanj 2013, 09:35

Navučen si - iOS drito u žilu :P :D
Triax 88 -- DM2400

35

Petak, 17. Svibanj 2013, 11:20

Pitanja je baterije Samsung Galaxy S4

Čini se da je čak i najiščekivanijih telefon u prvoj polovici godine nije imun na pitanja kao što su donositelji Samsung Galaxy S4 žale na nekoliko različitih pitanja, uključujući i probleme s napunjenost baterije i sa zaslona.

Samsung Galaxy S4, koji je nekoć bio jedan od najiščekivanijih uređaja u posljednjih memorije, sada je postala jedna od najčešće usvojena uređajima ove godine zahvaljujući svojim high-end hardvera, uključujući 5-inčni 1080p zaslon, quad-core procesor , 13MP fotoaparat, a tanak i lagan dizajn. Ona također ima kvalitete softvera u obliku Android 4.2 Jelly Bean i učitava s Samsungovim TouchWiz mnogim značajkama.
Unatoč mnogim napredak u tehnologiji i unatoč ovom bića Samsungov smartphone najvećih lansiranja godine, Galaxy S4 nažalost, ne pojavljuje se u nedostatku pitanja. Naime, vlasnici novog high-end smartphone su zvonjava u izvješćivanju niz različitih problema s novom perjanicom, s mnogo više vjerojatno da će niknuti u danima koji slijede.

Ne smartphone je savršen tako da nije čudno vidjeti vlasnike koji imaju problema s uređajem. I dok je Galaxy S4 pitanja koja su obrađeni neće se bave prekidači za one koji tek trebaju usvojiti telefon, oni sigurno će biti glavobolje za one koji ih susreću.

Ovdje je ono što smo mi sluh dosad u odnosu na pitanja s Samsung Galaxy S4.
Battery Life pitanja

Jedno pitanje koje smo čuli nekoliko vlasnike gunđanje o, i onaj koji smo se vidjeli, je nenormalan Pražnjenje baterije pri korištenju Samsung Galaxy S4 i golem 2600 mAh baterija.
Vidjeli smo pitanja u nekoliko različitih slučajeva korištenja. Prvi problem koji smo vidjeli je nenormalan Pražnjenje baterije preko noći. Umjesto da drži solidnu naboj, uređaj komprimirana dolje baterije ostavljajući nas s manje od pola zadužen za početak dana. Mi još uvijek nisu sigurni što je uzrok drenažu iako to i dalje biti problem.

Također vidimo cjelinu koja ima svoj vijek trajanja baterije zapped by Google Play Music i Media Server bez ikakvog razloga. Oba se zauzima vrlo malo resursa bez ikakvog razloga. Nismo sigurni je li to Android 4.2 Jelly Bean problem ili problem koji je specifičan za Galaxy S4, ali možemo reći da nismo imali taj problem sa Galaxy Note 2 ili Galaxy S3, oba od kojih su na Android 4.1 Jelly Bean.
Kao što smo istaknuli mnogo puta u prošlosti, trajanje baterije će se razlikovati od osobe do osobe na temelju korištenja slučaju, tako da je nemoguće reći hoće li to biti izolirani problemi ili ako su široko rasprostranjena među prvi kupci.
Problemi s prikazivanjem

Tu ne čini se da više od nekoliko ljudi koji pate od prikaza problema sa Samsung Galaxy S4. Kao što se vidi na XDA Developers-foruma, vlasnici vide razmazivanje prilikom prelistavanja na telefon. Naime, tamnije boje se početi prikazivati ​​kao ljubičasta dok se krećete kroz korisničko sučelje.
Također, još nisu vidjeli ovo na bilo koji od naših uređaja Galaxy S4 iako se čini da su definitivno dobar broj ljudi koji su pogođeni ovim problemom. A hoće li Samsung može popraviti taj problem ili ne, ostaje da se vidi.
Što se tiče trajanja baterije pitanja, one su obično obratio sa bug popraviti ili većim promjenama Android ažuriranja pri čemu trajanje baterije često poboljšava za one doživljava pitanja. Korisnici također mogu ulagati u proširenoj baterije ili vanjske baterije kako bi se opskrba Galaxy S4 sa više soka, iako u ovom trenutku, mogućnosti su ograničene.

Ovaj post je već 2x uređen, zadnje od »dmiksi15« (17.05.2013 u 11:38)

36

Petak, 17. Svibanj 2013, 17:07

Neće biti problema sa baterijom:

- pod broj jedan baterija je na S4 zamjeniva (za razliku od nekih konkurentskih uredjaja :P )

- sve se to da softverski ispeglati - konkretno otkako sam ja u svoj samsung ubacio JB primjetio sam da mi baterija traje bar 20% dulje nego prije na ICS

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

miran_on (18.05.2013)

37

Petak, 17. Svibanj 2013, 17:41

Tako je i na HTC ONE baterija, mogučnost zamjene

jadro168

Početnik

Datum registracije: 19.05.2013.

• Poruku poslati

38

Nedjelja, 19. Svibanj 2013, 20:53

Eto i kod mene 4 Iphonea u opticaju
moja 4-vorka eto već 2 i pol godine radi ko vurica
jedino kod male malo steka Home tipka a i to čemo riješit

Bio sam uzeo Samsung galaxy mini i dao ženi prije iphonea
nije se nikako mogala srasti s njim i vratila se na stari sony-ericson
kad sam joj nabavio 3GS nađankala se odmah (to je mobitel)

eto svako od nas može nabrajati i prednosti jednog i mane drugog
sve je individualno al ko je jednom bio na IOS-u onda mu android ne leži
rijetki su oni koji se lako mogu prilagodit na promjene navigacije kroz sw

39

Nedjelja, 19. Svibanj 2013, 22:10

Navika je gadna stvar, tako je i meni trebalo jako jako dugo vremena da se maknem sa IE na nešto bolje ;)

Ali ima i iznimaka, jedan moj prijatelj je imao iPhone4 i bez problema je u roku 2 dana prešao na SGS3, doduše njegov vrhunski domet je nekoga nazvati, napisati poruku i ponešto uslikati, a mislim da se u medjuvremenu čak naučio i koristiti skype :) I kad sam ga pitao koji mu je bolji telefon rezolutno je bez sekunde razmišljanja odgovorio SGS3, kad sam ga pitao zašto kaže "samsung ima bolju kameru, slike mi ljepše ispadaju". Eto ima nas svakakvih :D

Nalbantic

Početnik

Datum registracije: 13.03.2013.

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 19. Svibanj 2013, 23:19

Samsung je prepisao Iphone odavno.To pokazuje sama prodaja jednih i drugih aparata.Rasprava koji je bolji ili kvalitetniji daje cinjenica da se Samsung bolje prodaje!Nisu toliki ljudi mutavi koji ga kupuju!!!!
Azbox Premium