Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

miki1zg

Profesionalac

• »miki1zg« je autor ove teme

Datum registracije: 23.06.2013.

• Poruku poslati

1

Četvrtak, 8. Svibanj 2014, 12:50

Zemaljski programi dostupni u Zagrebu

S obzirom na to da nema niti jedan topic vezan konkretno za Zagreb, predlažem da na jednom mjestu skupimo sva svoja iskustva. Iako sam stavio temu pod dvb-t/dvb-t2, predlažem da uz te kanale, navedemo i analogne koji se love (prvenstveno mislim na BIH). Uz navođenje kanala možete ukratko navesti i razinu kvalitete signala u određenim područjima grada.
Evo ja ću započeti s onim što lovim.

25 - HR mux A (HRT 1, HRT 2, RTL, NOVA)
27 - BHT 1 (analogno)
32 - SLO mux A (SLO 1, SLO 2, SLO 3, SLO 1 HD, SLO 2 HD, Vaš kanal Novo Mesto)
33 - Pink BH (analogno)
38 - SLO mux C (POP, Kanal A, Planet, TV 3, Golica)
42 - HR mux D (CMC, SPTV, MrežaZG, Jabuka, RTL Kockica)
48 - HR mux B - Sljeme (HRT 3, HRT 4, RTL 2, DOMA)
57 - HR mux D (Z1, TV4R)

Svi digitalni signali su odlični u istočnom dijelu grada bez pojačala s logaritamskom antenom na krovu na 5. katu, a također se love i sa sobnom antenom s 36dB na 3. katu.

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

weber (08.05.2014)

2

Četvrtak, 8. Svibanj 2014, 15:34

Osim nabrojanog ja lovim i tv vox sa mirkovice, austrijance sa schokla i sbtv neznam otkuda (papuk ili psunj ????)

Lokacija - sjeverni dio zagreba

weber (08.05.2014)

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

3

Petak, 9. Svibanj 2014, 09:43

Andrija, možeš li provjeriti na kojim kanalima? SBTV je pretpostavljam na 58 zajedno s CMC, SPTV i RTL kockica iz regije D02. Vox bi trebao biti na 54 iz regija D06. A Austrijanci? I kakva ti je kvaliteta kod Austrijanaca? To pretpostavljam s pojačalom loviš.

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

4

Petak, 9. Svibanj 2014, 14:54

i to je interesantno da gotovo itko više NE lovi te austrijance, otkad su lani dvb-t čoksice preusmjerili za par stupnjeva prema dolje.. ?
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

5

Petak, 9. Svibanj 2014, 21:17

Andrija, možeš li provjeriti na kojim kanalima?

Evo par slika u prilogu:

- prva slika je SBTV sa kanala 58 mux-d
- druga slika je Tele M (maribor) slovenski mux-a sa kanala 27 (pohorje vjerovatno)
- treća slika je mux-d kanal 36 sa Ivanščice (čakovečki Srce TV)

Za ORF ima diđej pravo (slika broj 4), nešto signala lovim ali nedovoljno da ga tuner zalokira. Inače austrijance rijetko kad gledam preko dvb-t (a kad ih i gledam to ORF Sport sa satelita) a zadnji put znam da sam ih imao prošle zime. Preko zime signal austrijanaca mi je oduvijek bio puno bolji a po ljeti (recimo od 5-9 mjeseca bitno lošiji) pa stoga pretpostavljam da bi i sad preko zime (bez obzira na to što su "čokse" pomaknute na dolje) mogao loviti po zimi

Mirkovicu sam lovio na k30 i na k54 ali ih nisam nikad imao umemorirane, sad sam ih probao pronaći ali nula bodova :pillepalle:
Andrija je dodao ovu datotekuove:

Kanal A

Član

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

6

Subota, 10. Svibanj 2014, 08:42

Evo jutros propagacije Mađara na kanalima 24, 54, 55... Počinje sezona :D
Pozdrav

AMIKO ALIEN SHD8900 13°E+19.2°E

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

7

Subota, 10. Svibanj 2014, 14:26

Koji programi su to, muxovi ili analogni? Kako ja ne uspijevam nikako uloviti Mađare, a sve mi je otvoreno prema njima? Je li moguće da oni koriste sustav dvb-t2?

8

Subota, 10. Svibanj 2014, 15:09

Mađarski muxA ide na k24 u običnom dvb-t. Ima još i pay-tv mux neznam na kojem kanalu i on je mislim u dvb-t2. Nek me neko ispravi ako griješim :pardon:

valentinoB

Učenik

Datum registracije: 02.02.2014.

• Poruku poslati

9

Subota, 10. Svibanj 2014, 15:14

pay tv mux ide u dvb-t mpeg4 na CH54 i CH55 sa Nagyganizse
EVO TV

Andrija (10.05.2014)

10

Subota, 10. Svibanj 2014, 15:18

Kodiran je mislim u conaxu, jel tako ?

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

11

Subota, 10. Svibanj 2014, 15:43

Tako je, da. Evo našao sam jednu odličnu mađarsku stranicu s popisom svih odašiljača, pozicijama, kanalima, snagama... Ima i za druge zemlje, isto tako i za Hrvatsku.
http://www.frekvencia.hu/dvb-t-hng.htm

mgalic2 (14.05.2014)

Falcon

Ptičica

Datum registracije: 14.03.2013.

Zanimanje: Sve pomalo

• Poruku poslati

12

Subota, 24. Svibanj 2014, 19:58

Što se tiče Austrijanaca sa Schockla kod mene na Borongaju više ništa. Nakon pomaka antena na odašiljaču 3° prema dole od studenog 2012. signal mi je pao 8-9dB. Prije toga je bio ljeto-zima 34-37dBuV, a sada nedovoljno da prijemnik išta pokaže. Antena na krovu Fesa 817 N48 i na njoj je signal jedva 30dBuV i kvaliteta loša. Prije je bio 39dBuV i kvalitata vrlo dobra. Jedino 15m zapadno na krovu zgrade je signal zadovoljavajući a prije je bio slab. Očito se nakon tog pomaka antena no odašiljaču na mojoj lokaciji promijenio Ogib sa Medvednice.

13

Subota, 24. Svibanj 2014, 20:10

nakon pomaka antena na odašiljaču 3° prema dole od studenog 2012. signal mi je pao 8-9dB

Časna pionirska riječ prošle zime lovio sam austrijance preko dvb-t no kako ih gledam isključivo preko satelita nisam ni zamjetio da ih nemam u dvb-t. Sad imam nešto njihovog signala ali nedovoljno da tuner to zalockira, ali mogu se kladitiu da ću ih u jesen opet imati

Falcon

Ptičica

Zanimanje: Sve pomalo

• Poruku poslati

14

Subota, 24. Svibanj 2014, 21:58

nakon pomaka antena na odašiljaču 3° prema dole od studenog 2012. signal mi je pao 8-9dB

Časna pionirska riječ prošle zime lovio sam austrijance preko dvb-t no kako ih gledam isključivo preko satelita nisam ni zamjetio da ih nemam u dvb-t. Sad imam nešto njihovog signala ali nedovoljno da tuner to zalockira, ali mogu se kladitiu da ću ih u jesen opet imati
Vjerojatno hoćeš, jer sam ja velika manjina koji poslije toga ima problema. Do tog datuma od kada znam za sebe mogli smo gledat Austrijance i to jako dobro.

sismis11

Učenik

Datum registracije: 01.09.2013.

• Poruku poslati

15

Nedjelja, 7. Lipanj 2015, 15:47

S obzirom na to da nema niti jedan topic vezan konkretno za Zagreb, predlažem da na jednom mjestu skupimo sva svoja iskustva. Iako sam stavio temu pod dvb-t/dvb-t2, predlažem da uz te kanale, navedemo i analogne koji se love (prvenstveno mislim na BIH). Uz navođenje kanala možete ukratko navesti i razinu kvalitete signala u određenim područjima grada.
Evo ja ću započeti s onim što lovim.

25 - HR mux A (HRT 1, HRT 2, RTL, NOVA)
27 - BHT 1 (analogno)
32 - SLO mux A (SLO 1, SLO 2, SLO 3, SLO 1 HD, SLO 2 HD, Vaš kanal Novo Mesto)
33 - Pink BH (analogno)
38 - SLO mux C (POP, Kanal A, Planet, TV 3, Golica)
42 - HR mux D (CMC, SPTV, MrežaZG, Jabuka, RTL Kockica)
48 - HR mux B - Sljeme (HRT 3, HRT 4, RTL 2, DOMA)
57 - HR mux D (Z1, TV4R)

Svi digitalni signali su odlični u istočnom dijelu grada bez pojačala s logaritamskom antenom na krovu na 5. katu, a također se love i sa sobnom antenom s 36dB na 3. katu.

ovo pozdravljam , i navodim da sam imao problema , jer ne vidim Tv - Zapad , radi se o TV - Zaprešić , to je 41.kanal digitalne , može se dogodit da neko nema frekvenciju upisamu u resiveru , pa si upišite-634.000 , sad sam upisao , puno je kockica loš je signal , eto toliko , pozdravljam , okolica Samobora !!!!!! :this:

sismis11

Učenik

Datum registracije: 01.09.2013.

• Poruku poslati

16

Nedjelja, 7. Lipanj 2015, 15:51

i ja sam promjetio da mi ovih dana pao signal , nekim kanalima , možda če neko ovo svatit kao neki zez , ima ti istine , zrak je suh nema vlage , pozzz !!!!!

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

17

Nedjelja, 7. Lipanj 2015, 22:23

Evo ja sam baš danas u okolici Samobora testirao što se lovi i moram priznati da Austrijanci idu bez ikakvih problema, vrlo jak signal na 26. kanalu. TV Zapad na 41. ima dosta slab signal, jedva da se išta lovi. I standardno idu 2 slovenska multiplexa, oba sa 100%-tnim signalom i to iz središnje i istočne regije.

keki22

Učenik

Datum registracije: 26.02.2014.

Zanimanje: HARMONIKAS

• Poruku poslati

18

Četvrtak, 25. Lipanj 2015, 22:31

Pozdrav ekipo:
Ja sam iz Zagreba istocnog dijela. Tocnije 1.5 km iznad grada mladih.
Dali imam nade loviti slovence i zanima me BIh. Recimo pink sam ulovio ali jako slabo (analogija).
Inace imam digitalno pojacalo.
Kako bi mi najbolje gdje da okrenem antenu prema sljemenu ili negdje drugdje.

miki1zg

Profesionalac

• Poruku poslati

19

Subota, 27. Lipanj 2015, 18:54

A trebao bi moći BIH programe, ali nema tu garancije dok se na licu mjesta ne isproba. Okreni ovu antenu koju imaš prema BIH i skeniraj, pa vidi što se nalazi. Isto tako probaj i sa Slovenijom. I onda ćeš vidjeti što je sve dostupno, pa ovisno o tome nabaviš još jednu ili još dvije antene. A za naše programe jasno mora antena biti usmjerena na Sljeme.

b83

Učenik

Zanimanje: DX RTV

• Poruku poslati

20

Nedjelja, 27. Rujan 2015, 09:34

Može li tko na području Grad Zagreba loviti UHF 26 Austrijance sa Schockla nakon korekcija na odašiljaču?

Neki su pisali da imaju signala ali ispod razine sastavljanja slike. Ima li tko da ipak ima sastavlljenu sliku, tj stabilan prijem?