Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

mytbyte

Učenik

Datum registracije: 14.03.2013.

• Poruku poslati

21

Subota, 16. Ožujak 2013, 09:01

a u čemu je ispravak? Andro je i rekao da je komercijalna, samo nije lokalna komercijalna.. ;) bar sam tak ja shvatil, naglasak na "lokalna" (uvek drukčije od tebe) :D
Pardon :D ,ali nastavak njegovog posta gdje se naglašava da je vlasnik HOO daje naznačiti da je mislio da se SPTV financira iz drugih, "nepresušnih" državnih/javnih izvora, a ne iz reklama...

@zupy: Zanimljivo, slika je kod mene na plazmi i vanjskom DVB-T prijemniku na razini BBC-ja...barem se slova na grafici ne raspadaju kao na NeT-u... koliko znam, postoje 2 vrste feedova, jedan je sa 4:3 safe zonom, očito,ima i drugi sa punom 16:9 grafikom, vjerojatno HD feed...

mgalic2

šef pare i magle

• »mgalic2« je autor ove teme

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

22

Subota, 16. Ožujak 2013, 09:02

Pa, ne bi li slika trebala biti ista u cijeloj zemaljskoj mreži? ?(
Najvažnije je da radi, a najgore ti se sekirati...

mytbyte

Učenik

• Poruku poslati

23

Subota, 16. Ožujak 2013, 09:27

Pa i je ista, ali uređaji na kojim gledamo su različiti... ;)

dak

Zlatna sredina

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

24

Subota, 16. Ožujak 2013, 11:09

Nisam gledao kvale (ionako prekinute), ali me zanima tko su bili komentatori.

mgalic2

šef pare i magle

• Poruku poslati

25

Subota, 16. Ožujak 2013, 11:41

Kvale. :D

mytbyte

Učenik

• Poruku poslati

26

Subota, 16. Ožujak 2013, 14:39

Nisam gledao kvale (ionako prekinute), ali me zanima tko su bili komentatori.
Blaž i Novak...

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

DeeJay Dee (16.03.2013)

soundvision

Zlatna sredina

Datum registracije: 04.03.2013.

• Poruku poslati

27

Subota, 16. Ožujak 2013, 15:51

Slika je odlična na SPTV, nisam gledao cijelu trku no ono što sam vidio je stvarno bilo dobro.

Što se tiče grafike u 4:3 safe zoni što je kolega KanalA spomenuo, pretpostavljam da je to do toga što uzimaju SD feed ove godine

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_For…ne_broadcasters

za razliku od prošle godine što je bilo za potrebe F1 HD uziman HD pa su radili downscale na SD za lokalce

dak

Zlatna sredina

• Poruku poslati

28

Subota, 16. Ožujak 2013, 18:06

Blažičko i Novak su po meni najbolji par za komentiranje , pa je super što su ostali.

mgalic2

šef pare i magle

• Poruku poslati

29

Subota, 16. Ožujak 2013, 18:07

Meni nije bio loš prošlosezonski duo na Hayatu. Ne znam koji su, ali su isto bili ok. Ove godine ne prenose.

30

Subota, 11. Svibanj 2013, 21:43

Izgleda da i sptv kreće putem Kapital Networka i TV plus :thumbdown:

Raskol u HOO-u zbog gubitaka Sportske TV od 37 milijuna kn
Strah od bankrota: HOO je vlasnik televizije u gubicima koja je digla kredit od 29 milijuna kuna za koje je jamac – HOO

Gubici od 37,9 milijuna kuna u 2011. i 2012. godini te kredit u iznosu od 29 milijuna kuna Sportske televizije uzburkali su vode u Hrvatskom olimpijskom odboru, koji je utemeljitelj i vlasnik te televizije. Neki članovi Vijeća HOO-a, naime, pribojavaju se da će Sportska TV zbog golemih gubitaka bankrotirati, a da će se teret otplate kredita svaliti na HOO, koji je i jamac za te kredite. To bi onda, tvrde, značilo da neće biti novca za sportaše.

Sportska TV je 2011. godinu završila u minusu od 15 milijuna kuna, 2012. gubitak je iznosio 22,8 milijuna kuna, a prema procjenama, gubici su u ovoj godini već četiri milijuna kuna.

Na prošloj sjednici Vijeća HOO-a stoga nije prošla odluka o odobrenju pozajmice HOO-a Sportskoj TV odnosno tvrtki HOO TV i to u iznosu od 905.027 kuna kako bi se podmirile dospjele obveze prema PBZ-u. O toj pozajmici ponovno će raspravljati na sljedećoj sjednici Vijeća, kad se njegovim članovima prikažu detaljni podaci o poslovanju Sportske TV.

Član Vijeća Boško Lozica kaže da bi za HOO bio golem problem kad bi morao otplaćivati kredite Sportske televizije te da se na zadnjoj sjednici potegnulo i pitanje je li davanje novca HOO-a za televiziju namjensko ili nenamjensko trošenje jer Olimpijski odbor mora novac koji dobiva od države usmjeravati isključivo za rad sportaša i ne može ga koristiti u druge svrhe.

Predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, pak, slovi kao začetnik ideje o Sportskoj TV, dok glavni tajnik HOO-a Josip Čop kao operativac koji je tu ideju realizirao. U HOO-u se, pak, trenutačno vodi bitka oko izbora novog glavnog tajnika, a na javni natječaj su se javili Čop i Tomislav Paškvalin, koji su također podijelili članove HOO-a. No Lozica ističe da rasprava o Sportskoj TV nema nikakve veze s izborom novog glavnog tajnika te da je struja u HOO-u koja je već dulje vrijeme nezadovoljna radom Čopa čekala redovitu demokratsku proceduru da ga smijeni.

No Mateša smatra da je isticanje gubitaka Sportske TV upravo dio borbe za mjesto glavnog tajnika HOO-a te ističe da je to projekt HOO-a, a ne njegova predsjednika i glavnog tajnika, koji je usuglašen sa svim članicama Odbora.

– Sportska TV projekt je ulaganja koji će postati profitabilan 2016. godine. Pa tko je ikad pokrenuo televiziju koja je postala odmah profitabilna? – pita Mateša.

On kategorički tvrdi da neće doći do toga da HOO otplaćuje kredite Sportske TV. Što se tiče namjenskog, odnosno nenamjenskog trošenja novca, Mateša kaže da se preko Sportske TV promoviraju manji sportovi i da HOO ima
dio vlastitih prihoda od sponzora i olimpijske solidarnosti koje može suvereno trošiti, a oni su lani iznosili oko 16,5 milijuna kuna. Godišnji je proračun HOO-a oko 130 milijuna kuna, a najveći dio toga novca dolazi od igara na sreću

izvor - večernji.hr

mgalic2

šef pare i magle

• Poruku poslati

31

Subota, 11. Svibanj 2013, 21:57

Po nekakvoj matematici: ako su do sada (tj. 4 mjeseca) gubitci 4 milijuna, onda je mogući gubitak 4×3=12 milijuna kuna. Je gubitak, ali smanjen u odnosu na protekle dvije godine.

32

Subota, 11. Svibanj 2013, 22:30

Ako će pametno raditi mogu se izvući jer definitivno potencijala imaju, samo ga trebaju iskoristiti...

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

33

Nedjelja, 12. Svibanj 2013, 22:46

brijem da je to sve tamo borba vukova za fotelje pa neko izvlači brojkice ispod tepiha i stavlja u kontekst koji njemu/njima paše.. ako i za 3 godine budu banana i u ovakvim minusima, onda im dajem za pravo (ovima koji sad laju).
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

34

Nedjelja, 12. Svibanj 2013, 23:00

Definitivno je borba za fotelje, nećemo sad spominjati konkretna imena ali negdje sam pročitao da hrvatski predstavnik u medjunarodnom olimpijskom odboru ima plaću nekih 10 ili 15000 eur mjesečno...

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 13. Svibanj 2013, 01:59

a tako ti je to moj Andro kad se na vreme makneš iz umetnosti u pUlitiku i sportski biznis pa u peMziji vučeš bolju lovu neg itad dotad na kakvoj plaći(ci).. :D
ko zna-zna, ko umije-njemu dvije, jel. ;) il ima i ono kako bager rojs zna reći--- :/
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

36

Petak, 1. Studeni 2013, 15:43

Najavljeno je ukidanje Sportske TV zbog golemih dugova....

http://www.teve.ba/article/16603/jovanov…nje-sportske-tv

37

Petak, 1. Studeni 2013, 16:53

Nimalo iznenađujuće - nažalost. Dakle čini se da će biti novi natječaj za Mux D, kako su stvari krenule, taj će možda dobiti Nova TV i opala, izuzev CMC-a opet tri tv kuće imaju apsolutnu dominaciju nad tržištem.

IvicaHumax

Zlatna sredina

Datum registracije: 15.09.2013.

Zanimanje: Satelitska

• Poruku poslati

38

Petak, 1. Studeni 2013, 18:47

Mozda da HRT preuzme Sportsku tv? Ili da se na novi natjecaj javi Nova Sport? Bila bi velika steta da izgubimo jedan Free to Air sportski program,a da umjesto njega dobijemo nesto nedaj boze tipa Nova Pro ili Kanal 5....

Moskva88

Profesionalac

• Poruku poslati

39

Petak, 1. Studeni 2013, 18:53

Ne znam zašto HRT nije preuzeo Sportsku TV, stalno se žale da nemaju dovoljno prostora za sport u regularnom programu HRT-a, ovo bi im bilo kao naručeno.

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

IvicaHumax (01.11.2013), Andrija (02.11.2013)

IvicaHumax

Zlatna sredina

Datum registracije: 15.09.2013.

Zanimanje: Satelitska

• Poruku poslati

40

Nedjelja, 23. Ožujak 2014, 12:49

Dali se na kraju zna tko je strateski partner sportske tv ili ga jos nisu pronasli?
Zanima me jer kad ce vec jednom profunkcionirati kao ozbiljna televizija sa nacionalnom koncesijom!

Slične teme