Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

481

Ponedjeljak, 2. Siječanj 2017, 22:23

Axaxa ok.
Nisu meni najbolji već bolji mi ne trebaju.
A to što ti wetek ne valja,, nije ni meni valjao dok ga nisam posložio po svom ubacio svoje plugine u mnigmu i naravno da radi besprekorno.
Ko nezna u vezi gst,,,telneta,settingsa,py, modula i android compajliranja oscama, njemu ni jedan android pod e2 neće valjati.

Uz to ispred su članovi tražili jeftine risivere a da radi e2, šara i eventualno strim što jeftinije od weteka ne postoji.

Rekao sam wetekova mana je mikroprekidač za nand ko neće svaki čas da trpa image u nand sa sd karte e2 radi ko metak.
Znači objasnio sam i to kako izvesti prekidač pa se moze i u nand ubacivati image x do mile volje.
Vu+ zero, OpenViX 4.2
WeTek Mnigma 0.3 + Kodi 16.1 Jarvis
SkyStar S2, Aeromax T/T2/C
Al - 1.2m, Black Premium Ultra - single 0,2 db
Super Jack - 12", Diseqc 1.2 - Moteck

Ludi Pera

Profesionalac

Datum registracije: 18.04.2013.

• Poruku poslati

482

Ponedjeljak, 2. Siječanj 2017, 22:58

Commando da li to ti tipkaš ili netko drugi??? :D :D :D

Do nedavno ti je wettek bio teško smeče a sad ti je najbolji :thumbsup: :thumbsup:

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

Andrija (03.01.2017)

483

Ponedjeljak, 2. Siječanj 2017, 23:36

Naravno. Ne čitaš šta pišem.
Kad znaš podesiti svaki radi savršeno.
Uz to wetek ima rama i fleša da se usereš. Lufta za 5 servera u njemu uz kodi net i da ne zapne nigde i nikad.
S tim za zero ne treba ništa sve je već podešeno i svi plugini rade
Na wetek ne treba da ide neko ko ne zna...
Vu+ zero, OpenViX 4.2

Ludi Pera

Profesionalac

Datum registracije: 18.04.2013.

• Poruku poslati

484

Ponedjeljak, 2. Siječanj 2017, 23:39

Čekaj malo, hočeš reči da ni ti nisi do sada znao podesiti wetteka ali si zato pisao da ne valja??? :patsch: :patsch: :patsch:

485

Ponedjeljak, 2. Siječanj 2017, 23:44

Podesiti. Treba da znaš šta ta reč znači.
Rekao sam zero ne treba ništa da se podešava. Za wetek nisu savršeno napravljene enigma pa moraš imati malo više znanja.
I kao što rekoh a ne čitate šta sam pisao, ko nezna o keymap, modulima, gstreameru, setinzima,py i pio modulima kao i kompajluranju treba da zaobiđe taj risiver ako trazi maximum iz njega.

Za običnog korisnika csa odličan je.

A mene valjda znaš da nisam takav i da od svakog risivera izvlačim srž tj maksimum i ako nešto ne radi ja kritikujem tako da sve pto pišem je 100% autentično.

Samo jedan primer u mnigmi radi i kodi 17 i to dodavanjem i tu ga ne dobijaš kao plugin već ga sam možrš dograditi.
Ali to da ne objašnjavam biće viša matematika.

Sve priloge imaju na wetek forumu u slikama i video zapisu i zap u, 0500 ms itd...
Vu+ zero, OpenViX 4.2

berekin

Učenik

Datum registracije: 09.01.2014.

• Poruku poslati

486

Utorak, 3. Siječanj 2017, 11:06

Božeprosti ali vako kad čitaju oni koji malo manje poznaju tematiku činit će im se da programiraš spuštanje rakete onog Muska a ne satelitcki risiver :this: :D

kamacnik1 (03.01.2017)

487

Utorak, 3. Siječanj 2017, 11:21

Commando da li to ti tipkaš ili netko drugi??? :D :D :D

Do nedavno ti je wettek bio teško smeče a sad ti je najbolji :thumbsup: :thumbsup:

Nema sad veze sa commandom ali imao sam susjeda (jajac ga jako dobro pozna) koji je imao satshop, najbolji receiver svih vremena ikad proizveden uvjek je bio je onaj kojeg je imao najviše u skladištu :D

3 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

miki1zg (03.01.2017), Ludi Pera (03.01.2017), Dzoni (13.01.2017)

488

Utorak, 3. Siječanj 2017, 12:38

Božeprosti ali vako kad čitaju oni koji malo manje poznaju tematiku činit će im se da programiraš spuštanje rakete onog Muska a ne satelitcki risiver :this: :D

I kao što rekoh a ne čitate šta sam pisao, ko nezna o keymap, modulima, gstreameru, setinzima,py i pio modulima kao i kompajluranju treba da zaobiđe taj risiver ako trazi maximum iz njega.

Ocgledno da 40-50% clanova ne cita postove vec citaju tipa "nije sta se zbilo nego sta se babi snilo"

Rekao sam NE za obicne korisnike koji ukljuce risiver i to je sva mudrolija.
Vu+ zero, OpenViX 4.2

nuno

Učenik

Datum registracije: 03.01.2014.

• Poruku poslati

489

Utorak, 3. Siječanj 2017, 17:04

Podesiti. Treba da znaš šta ta reč znači.
Rekao sam zero ne treba ništa da se podešava. Za wetek nisu savršeno napravljene enigma pa moraš imati malo više znanja.

Za običnog korisnika csa odličan je.

A mene valjda znaš da nisam takav i da od svakog risivera izvlačim srž tj maksimum i ako nešto ne radi ja kritikujem tako da sve pto pišem je 100% autentično.

Samo jedan primer u mnigmi radi i kodi 17 i to dodavanjem i tu ga ne dobijaš kao plugin već ga sam možrš dograditi.
Ali to da ne objašnjavam biće viša matematika.

Sve priloge imaju na wetek forumu u slikama i video zapisu i zap u, 0500 ms itd...
Mislim da pravis ljudima zbrku i pravis neki bauk, tamo gde ga nema. Box k'o box, obicna masina jbt.
Pa ni samo kompajliranje nije ne znam ni ja sta, ko god se malo bavio linux-om morao je i to da prodje.

Ti se bavis modovonjam postojecih stvari sto je 44 stepenice ispod bilo kakvog ozbiljnijeg developovanja, zato nemoj da plasis ljude, jer uvek imaju mogucnost ako im se box ne svidi da ga prodaju i kupe drugi, nidje panike.

U cemu problem? Wetek kosta 135€ nov, kod nas ga bilo po oglasima na KP za 60€ (pa predpostavljam da si ti kupio jedan od tih, cak bih i predpostavio od koga si ga kupio, poznat je lik) :whistling:
Za te pare pa makar ga ubacio u pec ...

Nema tu nikakve filozofije pogotovu ne sa Kodijem, od kako sam poceo da ga rabim a tada se zvao XBMC (ima godina vec, verovatno vecina nije ni pocela da se zanima oko toga) uvek se svodi na isto.
Repoi, zip ili iz source-a, instaliranje pluginova iz Repoa, pluginovi koriste svoje dependencies (kako kom sta treba).
Ko hoce ozbiljnije ripove 20+ giga, torentuje.
Za TV bekendovanje kanala iz nekog PVR-a, ili IPTV-a sve jedno. EPG i logoi, sve vec prezvakano godinama unazad, nema tu apsolutno nista specijalno niti tesko.

Sto se Wetek-a tice nemam ga, ali ni tu ne vidim nikakve specijalne probleme.

Da ja kupujem box eto bas bih najpre uzeo Wetek jer je za 3 koplja iznad E2 boxova za multimediju a sto se E2 sat dela tice radi mu sve sto treba: tuner, motor ili neka druga kombinacija, liste, oscam, stream, nesto pluginova za E2, sta bi vise od toga?
U krajnjoj liniji kako si rekao E2 moze da radi i samo u pozadini, sve moze iz samog Kodija a opet i ne mora, sto mu je samo jos jedan veliki + za razliku od svih drugih varijanti E2 boxova.

Sta se gubi sa Wetek-om?
Podrska par znacajnijih E2 timova (koji recimo meni nisu favoriti), kk (licno ga i ne koristim vec dosta dugo), suvise malo koliko se dobija.
Kao jedini ozbiljniji nedostatak vidim odsustvo card ili CI slota i kod kupovine novog boxa o tome treba da se prica, hardverskim specifikacijama i sta odredjeni box nudi i po kojoj ceni a ne tome dali je neki box za nekoga a za nekoga nije, svako ce birati prema svojim potrebama.

Zaboravih za Zero, dobar box ali vrhunski svakako nije, niti moze biti.
Sa specifikacijama koje nudi, za cenu od 120€ rekao bih da je jedan od najjeftinijih E2 boxova, stoga daleko je on od vrhunskih boxova, da ne kazem nekih "par" stotkica.

Aj uzdravlje odoh da sviram gitaru :D
Profesionalno obaram imidze na linux based risiverima - ne naplacujem, radim iz hobija!

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

amsterdamxxx (12.01.2017), Andrija (12.01.2017)

kultor

Profesionalac

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

490

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 10:37

Na octagon forumu se reklamira neka E2 jeftinjava za 59.90 eura - Octagon e2 hd SF8. Ako nekome treba za apartman ili vikendicu teško da ima jeftinije :hmm:

https://www.youtube.com/watch?v=4rezJ_a0kWA
formuler F1 2xS2+T2 openspa 6.0.X
AZbox Premium HD Plus umirovljen

miki1zg

Profesionalac

Datum registracije: 23.06.2013.

• Poruku poslati

491

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 16:05

Ako je tako, onda je ovo uvjerljivo najjeftiniji E2 prijemnik. Jel netko isprobao možda?

zwizard1

Zlatna sredina

Datum registracije: 12.12.2013.

• Poruku poslati

492

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 16:20

Na octagon forumu se reklamira neka E2 jeftinjava za 59.90 eura - Octagon e2 hd SF8. Ako nekome treba za apartman ili vikendicu teško da ima jeftinije :hmm:

https://www.youtube.com/watch?v=4rezJ_a0kWA

I to sa dostavom

kultor (12.01.2017)

493

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 16:21

Probaj ti pa javi rezultate.
Ne verujem da ima takvih da preporučuju risivere koje su videli samo na slici ili katakteristike istog.
Ipak se gleda iskistvo sa određenim risiverom i njegovi nedostatci a onda se kupuje.
U suštini zato i ostavim sve prednosti i mane određenih risivera koje sam posedovao.

I nije sve u novcu ili kupiti risiver za 60€. Pitanje je kasnije šta gubiš sa njim.
Vu+ zero, OpenViX 4.2

delfi

Učenik

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

494

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 16:59

To je malo starija i sporija kanta, ali radi svoj posao, no drama. RC je čak ok, Hbbtv, mogući overclock, bla, bla. Vjerojatno sell off.

zeleb

Bankovni Gladijator

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: AV Hobist

• Poruku poslati

495

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 17:16

Zgemma H.2H...combo E2 reciver...100 i nešto eura..svi uipk plugini rade...SUPER

kultor

Profesionalac

• Poruku poslati

496

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 17:50

Probaj ti pa javi rezultate.
Ne verujem da ima takvih da preporučuju risivere koje su videli samo na slici ili katakteristike istog.
Ipak se gleda iskistvo sa određenim risiverom i njegovi nedostatci a onda se kupuje.
U suštini zato i ostavim sve prednosti i mane određenih risivera koje sam posedovao.

I nije sve u novcu ili kupiti risiver za 60€. Pitanje je kasnije šta gubiš sa njim.
Gle, cijena boksa je trenutačno kao spremnik goriva pa eto koliko možeš izgubiti. Ali recimo imaš vikendicu i ideš tamo nekoliko puta mjesečno ili manje po par dana, pa nećeš kupiti 4k rec. :pillepalle:

Ovaj video je objavljen 2014 god. pa pretpostavljam da se o njemu sve zna a koga zanima lako će po njemačkim forumima naći više o njemu. Uostalom imaš za njega vrlo friški imiđ openatv. Tvoj omiljeni ako se ne varam :)

tet@k

Zlatna sredina

Datum registracije: 08.02.2015.

Zanimanje: graf

• Poruku poslati

497

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 18:28

Izgleda dobro ali izgled vara ponekad
VU+SOLO2
DREAMBOX 7020Si
Stab 120 HH
Inverto Black Ultra HG
Gibertini 105

commando (12.01.2017)

498

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 18:34

I Kathrein dinosaurus radi od 40 evra ali kako...
I moj omiljeni image je ViX i ne omiljen nego meni najbolji, drugima je drugi bolji ili treci...
Vu+ zero, OpenViX 4.2

animal

Učenik

Datum registracije: 03.04.2013.

• Poruku poslati

499

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 19:41

zamaraju me ove teme na forumu "preporuka za box"
treba prvo napisat kolko misli izdvojiti love i što traži od toga boxa
onda se možemo razgovarati što i kako
ako nikad prije danas postoji masa dobrih resivera i to sve enigma2 sa dosta ok cijenama (ne računam kanturine sh4 procesor i neki obični sw tipa amiko-alma....)

kultor

Profesionalac

• Poruku poslati

500

Četvrtak, 12. Siječanj 2017, 19:59

Ma ja sam danas slučajno vidio za taj octagon i bila mi je smiješna cijene za jedan e2 box, zato sam to stavio ovdje. Više kao info a ne u smislu preporuke ali odmah se razvila rasprava :thumbsup: