Niste prijavljeni

[Rasprava] HRT novosti

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

1

Subota, 3. Kolovoz 2013, 09:00

HRT novosti

Hrvatska radiotelevizija od 2. avgusta uvodi mogućnost ugovaranja usluge i-Račun - elektronskog primanja i plaćanja uplatnice RTV pristojbe putem internetskog i mobilnog bankarstva

"Time se pretplatnicima ubrzava i pojednostavnjuje podmirenje
mjesečnih računa. Nova usluga u početku će biti moguća putem Zagrebačke i
Privredne banke Zagreb, a tijekom rujna očekuje se širenje usluge na
još nekoliko banaka"
, saopštili su sa HRT-a.Pretplatnici koji se odluče ugovoriti ovakav način podmirenja pristojbe
više neće dobivati papirnate uplatnice za pristojbu te će je moći
plaćati jednim klikom na svome računaru. Ugovaranje usluge potpuno je
besplatno, a može se ugovoriti putem internetskog bankarstva ili u
poslovnicama banke."Ovom uslugom našim pretplatnicima želimo omogućiti brže i
jednostavnije plaćanje pristojbe te bolju kontrolu plaćenih računa. Naši
korisnici i inače su skloni elektroničkom načinu plaćanja što je
evidentno i iz znatnog broja korisnika koji plaćaju putem trajnih
naloga. Osim toga, uvođenjem ove usluge HRT još jednom dokazuje da je
lider među nacionalnim javnim poduzećima kada se radi o uvođenju
modernih elektroničkih usluga. Od elektroničkih uplatnica također
očekujemo i znatne uštede na troškovima izdavanja, čime smanjujemo
troškove poslovanja HRT-a, a povećavamo efikasnost"
, rekao je direktor poslovanja HRT-a Boris Sruk.

teve.ba
...."dal je sve samo jeftin trik"....

Marinko

Datum registracije: 12.02.2013.

• Poruku poslati

2

Subota, 3. Kolovoz 2013, 12:42

A još nedavno slali inkasatore po kućama da naplate prostojbu i plaćali skupi najam Hotbirda.
Znači došlo im iz guzice u glavu da počnu racionalno gospodariti.
Sa e-plaćanjem nikakva novost niti su prvi koji su to napravili.
Još da se maknu od 4:3 i uvedu koji HD kanal. :D

3

Subota, 3. Kolovoz 2013, 12:55

Vidio sam jučer tu vijest na mislim 611 stranici HRT teletexta

Elektroničke uplatnice sumnjam da ce im puno racionalizirati poslovanje, primjer je moja mama od 80 godina za koju čisto sumnjam da će uvesti internet kod sebe te kupiti kompjuter i printer a da bi mogla primati iRačun umjesto dosadašnjeg papirnatog poslatog poštom :D

4

Subota, 3. Kolovoz 2013, 15:41

ali prije nije bilo nekakvog govora da će se tv pristrojba plaćat zajedno sa računima za struju
...."dal je sve samo jeftin trik"....

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

5

Subota, 3. Kolovoz 2013, 15:57

ne. to bilo u srbiji.
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

rivernaut

Učenik

Datum registracije: 22.06.2013.

• Poruku poslati

6

Subota, 3. Kolovoz 2013, 16:17

Ništa se za korisnike ne mijenja i do sad se moglo plaćat internet bankarstvom samo što za i-račun ne treba predložak i ne treba provjeravati poštanski sandučić.
Najveću korist od toga ionako imaju banke kojima se plaća provizija po transakciji.

7

Subota, 3. Kolovoz 2013, 16:26

Evo našao sam, 612 stranica HRT teletexta

Citirano

Hrvatska radiotelevizija uvela je mo -
gucnost ugovaranja usluge i-Racun -
elektronickog primanja i placanja up -
latnice RTV pristojbe putem internet -
skog i mobilnog bankarstva .
Nova usluga u pocetku ce biti moguca
putem Zagrebacke i Privredne banke Za -
greb, a tijekom rujna ocekuje se sire -
nje usluge na još nekoliko banaka .

trebienhr

Početnik

Datum registracije: 03.08.2013.

• Poruku poslati

8

Subota, 3. Kolovoz 2013, 21:41

Fora s ovime je koliko vidim u tome da ovako ne moraš uvijek prepisivati i provjeravati jesi li sve brojke dobro ukucao kada upisuješ poziv na broj. Osim toga možeš plaćati račune za koga hoćeš pa i za mamu od 80 godina, ako se ona eto ne služi kompjuterom

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

9

Subota, 3. Kolovoz 2013, 21:47

HRT plaćam trajnim nalogom i to spašava moje živce. Da osobno uplaćujem svaki mjesec njihovu "uslugu" davno bi završio u Vrapču.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
totalTV DVB-T / D-8 OS: #!crunchbang/Linux Android 4.3. (MIUI v5)

trebienhr

Početnik

• Poruku poslati

10

Subota, 3. Kolovoz 2013, 21:58

Ali ipak si svjestan da plaćaš "uslugu" kada znaš za trajni nalog, osim toga TV bar nije neki problem otkazati i gledati što god hoćeš na internetu.
Meni ti trajni nalozi nikada nisu sjeli, rađe ja platim kada ja želim i kada mislim trošiti novce na računu. Hoću li to napraviti na pošti ili internetom to je moja stvar, ali ja odlučujem, a ne da mi sami skidaju kada to požele.

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

11

Subota, 3. Kolovoz 2013, 22:41

Dok zakon kaze da treba plaćati to treba poštivati, a trajni nalog me spašava što jednostavno se ne bavim njihovim računima svaki mjesec pa mi je lakše.
Račun je fiksni (isti) svaki mjesec pa je manje opasan za trajni nalog nego drugi računi koji su promjenjivi. Inače nisam nikad imao problema sa trajnim nalogom.

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk 2
totalTV DVB-T / D-8 OS: #!crunchbang/Linux Android 4.3. (MIUI v5)

12

Subota, 3. Kolovoz 2013, 22:49

Dok zakon kaze da treba plaćati to treba poštivati, a trajni nalog me spašava što jednostavno se ne bavim njihovim računima svaki mjesec pa mi je lakše.
Račun je fiksni (isti) svaki mjesec pa je manje opasan za trajni nalog nego drugi računi koji su promjenjivi

Upravo tako, HRT pristojbu sam stavio mami da plaća trajnim nalogom sa tekućeg računa na koji joj stiže penzija i to isključivo zato jer je tih 80kn uvijek isti tj fiksni iznos

Račun recimo za telefon od T-Coma ili VIP-a nikad ni u ludilu nebi stavio na plaćanje trajnim nalogom jer je on promjenjljivog iznosa i npr zabune se u iznosu obračuna usluge i to ti odmah automatski skinu sa trajnog naloga pa se onda ti sa njima mjesecima svadjaj, piši žalbe i prepiraj da bi ti vratili tvoje novce natrag

trebienhr

Početnik

• Poruku poslati

13

Subota, 3. Kolovoz 2013, 23:41

Ne znam, meni nije problem kod trajnog naloga to da će se oni zeznuti u obračunu. Koliko puta se recimo dogodilo da dobiješ račun s krivim iznosom, jer se netko eto zeznuo?
Kod trajnog naloga jedini mi je problem to da nemaš potpunu kontrolu kada će se nalog izvršiti, jer se izvršava automatizmom. Ja više volim sam odlučiti kada ću platiti, ali to je čisto psihološki.

Kod telekoma je s trajnim nalogom najveći problem, ako ih relativno često mijenjaš pa ostaje uvijek "briga" da li je ukidanje trajnog naloga provedeno s ukidanjem usluge ili ga oni slučajno, greškom i dalje izvršavaju. Ali opet, to je čisto psihološka stvar, moji su novci pa raspolažem njima kako ja hoću i kada ja hoću.

14

Nedjelja, 4. Kolovoz 2013, 02:00

Ne znam, meni nije problem kod trajnog naloga to da će se oni zeznuti u obračunu. Koliko puta se recimo dogodilo da dobiješ račun s krivim iznosom, jer se netko eto zeznuo?
Kod trajnog naloga jedini mi je problem to da nemaš potpunu kontrolu kada će se nalog izvršiti, jer se izvršava automatizmom

Eto desilo se upravo mojoj ženi da joj je VIP obračunao nekih 400 kuna više (radi pogreške djelatnice iz SZK) pa se bogme načekala dok svoje novce, koje su joj skinuli automatizmom, nije dobila natrag. A trajni nalog se inače izvršava uvijek točno u dan jednako kad je dospijeće plaćanja računa, niti dan ranije niti dan kasnije

15

Četvrtak, 5. Rujan 2013, 22:18

Nove emisije u jesenskoj shemi HRT-a

„Društvena mreža“, „Što vas žulja?“, „Jezik za svakoga“ i „Znanstveni krugovi“! Nove emisije u jesenskoj shemi HRT-a!

Javni sadržaji jedan su od programskih prioriteta i obveza Hrvatske radiotelevizije, stoga su aktualnim temama vezanim uz njih u jesenskoj shemi posvećene četiri nove emisije.

Iz odjela Obrazovanje i znanost stiže nova emisija „Društvena mreža“ koja će od ponedjeljka do četvrtka u terminu od 14.30 do 16 sati na Prvom obrađivati teme posvećene umirovljenicima, znanosti, obrazovanju i zdravlju.

Nakon dokumentarnog filma koji će poslužiti kao uvod u temu o kojoj će se razgovarati, voditelji i njihovi sugovornici nastojat će u diskusiji obuhvatiti i analizirati što više aspekata navedene teme, objasnila je koncept voditeljica projekta Maja Vađić. Dodala je kako će ponedjeljkom urednica Anita Hrstić razgovarati o temama vezanim uz stariju populaciju, od utorka do četvrtka izmjenjivat će se teme iz ostala tri područja, a urednice će biti Andrea Arežina Grgičević, Blaženka Leib i Vlatka Mihavec.

Od ponedjeljka do četvrtka na Prvom od 11 do 11.40 na rasporedu je nova emisija „Što vas žulja?“. Urednici najavljuju da je cilj emisije otvoriti televiziju građanima kako bi mogli javno izraziti sve ono što ih „žulja“, a što ne mogu sami riješiti.

Bilo da je riječ o osobnom problemu, mjestu stanovanja, radnom mjestu, školovanju ili svemu ostalom gdje se pojavljuju problemi koji tište gledatelje, mi ćemo ih pokazati slikom, razgovarati s njima te pokušati doći do odgovora kako bi ga riješili, najavio je urednik projekta Veljko Jančić.

Emisija je strukturirana tako da će se u njoj govoriti o tri različite teme koje će prezentirati sugovornik u studiju i reportaže. Uz to, u svakoj emisiji direktno će se uključivati i gledatelji koji će se telefonski javljati i govoriti o svojim problemima.

Emisija će biti sadržajno raznolika, ali jednostavna po formi. Uz to, bit će razumljiva te zanimljiva za široko gledateljstvo. Naravno, neizostavan dio bit će i interaktivna komunikacija s našim gledateljima, dodao je voditelj Miljenko Cvitković.

Početkom jesenske sheme radnim danom na Prvom programu gledat ćete i novu emisiju o hrvatskom jeziku „Jezik za svakoga“. Emisija će se sastojati od rubrika posvećenih jezičnim problemima, nedoumicama, dilemama i svemu onome što bi gledatelje moglo zanimati i educirati.

U svakoj emisiji govorit će se o rješavanju pravopisnih i pravogovornih dvojbi. Na primjer, objasnit ćemo kako se što piše, kako se koja riječ izgovara te kako se naglašava. Doznat ćemo kako se izgovaraju strana osobna i geografska imena te još mnogo toga drugog vezanog uz jezik, objasnila je urednica Marija Vuković Siriščević.

Osim toga, u emisiji „Jezik za svakoga“ bit će rubrike o podrijetlu riječi, povijesti našeg jezika i velikim jezikoslovcima, o dijalektima i gradskim govorima, o novim knjigama i jezičnim projektima.

Bit ćemo otvoreni i za gledatelje. Na primjer, moći će nam uputiti svoja pitanja ili poslati prijedloge za, primjerice, nove riječi. Isto tako, sve teme i sam pristup nastojat ćemo učiniti što zanimljivijim, dodala je voditeljica Lidija Šprajc.

Petkom na Prvom programu u 18.15 na rasporedu je nova mozaična emisija „Znanstveni krugovi“ u kojoj Hrvatska televizija nastavlja tradiciju praćenja znanosti i rada naših znanstvenika. Kroz niz zanimljivih priloga emisija će predstaviti najnovije znanstvene vijesti, podsjetiti na obljetnice, objavljivanje neke važne knjige, godine rođenja velikih znanstvenika, prijelomne trenutke u znanosti i još mnogo toga.

Uz novosti u kojima će gledatelji doznati što se sve protekli tjedan u svijetu znanosti događalo, pratit ćemo i rad naših znanstvenika te gostovanja stranih stručnjaka. Voditelj emisije je Bojan Mucko, najavile su urednice Eleonora Korošić Knez i Marija Vuković Siriščević.

izvor - HRT

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

• Poruku poslati

16

Srijeda, 27. Studeni 2013, 20:10

proradio ttxt (inserter) na htv4. :nummer1: :thumbup:
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

brođanin (27.11.2013), Admiral (26.03.2014)

17

Srijeda, 26. Ožujak 2014, 12:30

Kako javlja HRT teletekst Marko Fili i Goran Radman, ravnatelji slovenske i hrvatske televizije potpisali su sporazum o medjusobnoj suradnji te programskoj razmjeni, prvi takav nakon raspada bivše JRT - jugoslavenske radio-televizije
Andrija je dodao ovu datoteku:
  • 811-01.JPG (77,47 kB - 18 puta preuzeto - zadnji put: 13.07.2014 u 10:42)

kova_sb

Učenik

Datum registracije: 17.10.2013.

• Poruku poslati

18

Srijeda, 26. Ožujak 2014, 20:05

A od sporta ništa, baš sam se ponadao Formuli...
ribolov... :thumbsup:

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

• Poruku poslati

19

Srijeda, 26. Ožujak 2014, 20:19

Ovdje ti se po svoj prilici radi o vlastitoj produkciji obje kuće, a ne o premium sportskom, k tome super komercijalnom stranom sadržaju, za koji se prava naplaćuju po svakoj TV kući/državi posebno. ;)

ios / tt

20

Srijeda, 26. Ožujak 2014, 20:32

Formulu je zgrabio Hrvatski Telekom, a HRT nije bio ni zainteresiran...

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju