Niste prijavljeni

[Rasprava] HRT novosti

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Micha

Kraljica SF

Datum registracije: 06.03.2013.

• Poruku poslati

141

Petak, 8. Siječanj 2016, 23:02

HRTi mene zafrkava cilu večer, gledan HRT2 i serija mi se prekine svaki put na 24 min, kad klinem da nastavi vrati se na početak i radi ok do te famozne 24 minute, i tako nekoliko puta.
Još je nisu ispeglali do kraja
Micha

Svake noći za te Boga molin,
Pivajući kamenu i drači.
Dalmacijo, ka mater te volin,
Umorna si, samo mi ne plači.
Sve ću pisme pokloniti tebi
Sve đardine, neka mi te kite.
Dalmacijo, iz duše te jubin...

misterx

Majstor

Datum registracije: 22.10.2013.

• Poruku poslati

142

Ponedjeljak, 18. Siječanj 2016, 14:37

Koja bi to šteta bila . Da nam hakuju hrt.
ps jedno što vrijedi na njemu su Potrošački kod Plodovi zemlje LP . Nekada se nađe neka serija (čak i odlična) Pri tom nemislim na ove hrvatske .

http://www.bug.hr/vijesti/hakerski-napad…t-a/149756.aspx
AUDIOSONIK 22" LED TV + STRONG 8526 EVO TV

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

teletabis89 (18.01.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

143

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 16:24

Kada tv pristojbom moraš finacirati. Njihov loš programa reprize repriza. Jučer prebacim na 2. Kad tamo ide repriza " Plesa sa zvijezdama "
Prevelike plaće honorare i još ovakve gluposti.

http://www.jutarnji.hr/radman-rukovodite…n-kuna/1529225/

teletabis89 (29.02.2016)

rletic54

Profesionalac

Datum registracije: 07.03.2015.

• Poruku poslati

144

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 17:13

Tako je , kako je.Nacionalnu Tv moramo nazalost placat kao i druge zemlje ,nazalost reprize su postale stvarnost . Zalosno je da i ostale Tv kuce kod nas idu tim putem .Ako nesto propustis na Novoj ,bez brige docekat ces na HRT-u .

teletabis89 (29.02.2016)

Datum registracije: 10.09.2015.

• Poruku poslati

145

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 17:42

Kada tv pristojbom moraš finacirati. Njihov loš programa reprize repriza. Jučer prebacim na 2. Kad tamo ide repriza " Plesa sa zvijezdama "
Prevelike plaće honorare i još ovakve gluposti.

http://www.jutarnji.hr/radman-rukovodite…n-kuna/1529225/
Baš sam im zbog toga jučer poslao mail i napisao što mislim o njihovoj "televiziji".

Poštovani!

Redovito Vam se plaća pristojba da bi ste Vi u poslijepodnevnom terminu na HRT 2 puštali reprize serija i zabavnih emisija iz 2005, 2006,. 2007., itd. Da li je Vama normalno da u veljači puštate reprize Glasa naroda, Genijalaca ili Stipe u gostima?!!! Mislio sam da gore od toga ne može, ali ste repriziranjem Plesa sa zvijezdama pokazali da je Vaš program dno dna. Za što urednica Drugog programa dobiva plaću, hvalite se prošlogodišnjim prihodima od 1,395 mlrd. kuna, pa na što trošite novac od pretplate i reklama?!!! Ako ne puštate reprize, onda na HRT 2 puštate cijelu hrpu emisija o kuhanju, modi i uređivanju doma. Već ste stvarno dosadili s time!!!

Godinama je prvo na HRT 1, pa zatim na HRT 2 išao školski program i onda se netko to odlučio ukinuti. Zar je problem u prijepodnevni i poslijepodnevni program ubaciti školski sat!!! Od 6 do 10 puštate crtiće za djecu od 3 do 6 godina, a što je sa starijima od 6 godina, oni ne gledaju crtiće?!!! Gdje su nestali poslijepodnevni crtići?!!! Gdje su nestale poslijepodnevne strane humoristične serije?!!! Zašto se uopće smijenila bivša urednica Drugog programa, iako je tada HRT 2 bio puno bolji?!!!

Izbacio se sport s HRT 2, izbacila se Misa s HRT 2, izbacio se Sabor s HRT 2 i onda Vi pričate da je to zbog stalne programske sheme, a program je puno gori nego prije. Pa kakva je to stalna programska shema, kad su same reprize i većinom kulinarske emisije. Čak ste nedavno prekinuli prijenos Mise iz Dubrovnika. "Svaka Vam čast!!!"

Informativni program nije ništa bolji, sjetite se 2 priloga iz središnjeg Dnevnika od prošle nedjelje. Baš ste pokazali da ste "neovisna" televizija. Ako se već plaća pretplata za HRT, zašto financirati novinare raznih portala, novina i televizija da komentiraju razne događaje u informativnim emisijama, pa što rade toliki zaposlenici HRT-a da nitko od njih ne može komentirati!!! Također me zanima, zašto u informativnim emisijama moram slušati što piše Index, Jutarnji list, N1, RTL, Dnevnik.hr i razne lokalne radipostaje, kao i što je netko rekao za navedene medije. U zadnje vrijeme često preuzimate materijal od N1, pa čak i od konkurentskog RTL-a i lijepo ih reklamirate. I što je najgore, izjave i snimke iz Zagreba preuzimate od njih. Zar je problem poslati novinare i snimatelje na mjesto događaja ili sugovornika pozvati u neku od informativnih emisija ili s njime razgovarati telefornom jer na HRT-u želim gledati sadržaje Vaše proizvodnje. Šalje se čovjeka na Tajvan da radi prilog o skuterima, što se ionako može naći na internetu, ali ga se ne može poslati na neku lokaciju u Zagrebu. Stvarno sramota za državnu televiziju!!!

Nedavno je bilo Europsko prvenstvo u rukometu, koje naravno niste prenosili, što me uopće nije iznenadio, ali me zanima zašto u Sportu moraju biti prilozi o Auschwitzu i raznim poljskim gradovima, pa kakve to ima veze sa sportom. Ima dosta emisija u kojima se može pričati o tome. Zašto uopće plaćati "izlete" novinarima sportske redakcije, koji se šalju i na ostale događaje, koje ne prenosite. Što kažete na to da niste bili u stanju prenositi ni Ždrijeb kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu, a o ostalim događajiam da i ne govorima?!!! Pogledajte bez čega ste sve ostali u manje od 2 godine: ABA liga, SEHA liga, U21 nogometna reprezentacija-kvalifikacije, regionalna vaterpolska liga, vaterpolska Liga prvaka, Svjetska vaterpolska liga, Medveščak. Ostali ste bez dosta komentatora (novinara) i umjesto da zaposlite nekog novog, Vi za emisiju Stadion, Svjetsko i Europsko prvenstvo u nogometu i Olimpijske igre angažirate ljude s Arene, kao da nema nikog od nezaposlenih tko bi tamo želio raditi, ali zato znate često raditi priloge o odlasku Hrvata na posao u Njemačkoj. Danas gledam Z1 i vidim oni imaju odličnu nedjeljnu sportsku emisiju i baš me zanima zašto je nema, odnosnu zašto ju je ukinuo HRT, koji ima puno veće prihode od lokalnih televizija?!!!

Ako ste nekad unatoč cijeni pristojbe od svega 45 kuna mogli napraviti odličan program, zašto danas, kada je cijena RTV pristojbe 80 kuna, ne možete napraviti barem nekakav program?!!! To se pogotovo odnosi na HRT 2.

Niti je program dobar, niti imate barem 1 HD kanal, niti imate vlastite komentatore, niti iz Zagreba u informativnim emisijama imate sve sadržaje vlastite proizvodnje.

Bolje zapiti novac za pristojbu, nego financirati ovo. Imate li Vi uopće srama?!!!

Danas sam dobio i odgovor:

Poštovani,

zahvaljujemo na Vašemu zanimanju za Hrvatsku radioteleviziju i povjerenju koje ste nam ukazali svojim javljanjem.

Obavješćujemo Vas kako je Vaša poruka zaprimljena te će iznesene primjedbe biti upućene mjerodavnima koji će ih s pozornošću razmotriti.

S poštovanjem

Hrvatska radiotelevizija
RJ Komunikacije
Prisavlje 3
10 000 Zagreb
telefon: 01 634 3303
telefaks: 01 634 2961
e-adresa: hrt@hrt.hr
www.hrt.hr

3 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

rletic54 (29.02.2016), misterx (29.02.2016), zggo (29.02.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

146

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 18:56

Ajde de da plaćamo nekih 30 kuna proizvodnju i program 2 tv i 2 radio kanala. Više im ni ne treba. Plus nakanadu za OiV .
Ali moramo plaćati 4 tv kanala 8-9 radijskih kanala. (Plaćamo i npr radio sljeme ako smo u rijeci ili radio rjeku ako smo npr u slavoniji) .Tri okrestra HRTa. Pa preko stotinu loklanih radio stanica i nekih 20 lokalnih televizija. HAVC što mi je još veče pljačka od ZAMPa.

. A što mi najviše smeta basnoslovne plaće i honorare.

Koliki su samo honorari članova žirija Voicea Plesa sa zvijezdama.
Kolike su plaće od voditelja urednika podvoditeljica itd. Koliko ih samo ima na tomHRT.

rletic54 (29.02.2016), teletabis89 (29.02.2016), zggo (29.02.2016)

mister tv

Majstor

Datum registracije: 25.12.2013.

• Poruku poslati

147

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 19:16

lijepo upućeno pismo jednoj lošoj,tj.odvratnoj državnoj televiziji,odgovor si dobio ali garantiram životom da je odmah završilo u kanti za smeće jer to nitko nebu drugi vidio nego onaj tko ga je i zaprimio,daju ogromne otpremine a nama sortiraju smeće od programa,jednostavno da ih se zaustavi i opameti treba bojkotirati tj.neplačati sranje od televizije

misterx (29.02.2016), teletabis89 (29.02.2016), rletic54 (29.02.2016)

rletic54

Profesionalac

Datum registracije: 07.03.2015.

• Poruku poslati

148

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 19:20

Citam da bi USKOK trebao uci ,ako vec nije,evo moguceg posla za Andriju Jarka

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

teletabis89 (29.02.2016), zggo (29.02.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

149

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 19:58

Kada sam otišao na hrt web stranicu i dole pod PRISTOJBA .
Vidio koje mi gluposti plaćamo u toj prostojbi . Bilo mi je dosta.
ZAMP
financiranje preko 100 mislim 150 loklanih radi stanica oko 20-30 lokalnih tv postaja.
Pa financiranje 8/9 radio postaje tv centara Osijek Sljeme Knin Split itd.
(Pa šta ja imamod pristojbe financirati radio tv postaje koje su stotinu kilomera od mene. Ili radio Rijeku radio Knin . Isto tako šta npr Releti ima svojok pristojbom finacirati radio OSIJEK ŠIbenik )
Onda finaciramo i hrvatski audiovizualni centar .
To je financiranje domaćih filmova serija. Taj centar još stranicama koji kod nas snimaju serije .Vraća 25% uloženih potrošenih sredstava.
Znači ako je naprimjer produkcija Igre prijestolja . Za snimanje u Duborovniku imala trokove 10 milijuna dolara. Hrvatski audio vizualni centar je produkciji serije vratio 25%.
Tj to smo platili mi kroz tv pristojbu.

rletic54 (29.02.2016), teletabis89 (29.02.2016)

Cro Cop

Profesionalac

Datum registracije: 23.07.2014.

• Poruku poslati

150

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 20:43

Sport sad opet vracaju na HRT-2. Vidio sam veceras najavu da Davic Cup Belgija - Hrvatska ce ici an HRT-2. Zadnji put je bilo na HRT-4. Ne znam sto im je uopce trebala ta akrobacija sa sportom na HRT-4.

Nadam se da ce se stanje uskoro popraviti. Gospodin Radman uskoro nece vise biti sef HRT-a, i sluzbeno je pokrenut postupak nadzornog odbora za njegovo razrijesenje.

4 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

teletabis89 (29.02.2016), rletic54 (29.02.2016), misterx (01.03.2016), vicko2 (02.03.2016)

• Poruku poslati

151

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 21:17

Zadnji put su zbog izvanrednih vijesti o izbjeglicama prekinuli Ćorićev meč. Strah me i što će biti u petak ako oba meča ne završe do 20 h do kada je predviđeno vrijeme za prijenos. Ako u subotu dođemo do 3:0, ne bih se uopće iznenadio ako neće prenositi nedjeljne mečeve jer u nedjelju inače na HRT 2 treba ići Ples sa zvijezdama.

Par puta su na HRT 2 i HRT 4 prijenosi kasnili ili prije završili zbog Regionalnog dnevnika, koji istovremeno ide na oba kanala.

miki1zg

Profesionalac

Datum registracije: 23.06.2013.

• Poruku poslati

152

Ponedjeljak, 29. Veljača 2016, 22:07

Nadzorni odbor HRT-a večeras je na svojoj izvanrednoj sjednici jednoglasno donio odluku o pokretanju postupka razrješenja glavnog ravnatelja HRT-a Gorana Radmana.
Svih pet članova Nadzornog odbora stalo je iza ove odluke na sjednici koja je trajala oko četiri sata, a počela je danas u 16.30 sati.
Razlog koji se Radmanu stavlja na teret i zbog kojeg se pokreće njegova smjena odnosi se na to što HRT računovodstveno nije odvojio prihode i rashode HRT-a na javnu i komercijalnu djelatnost.
Nadzorni odbor je još u prosincu upozorio glavnog ravnatelja HRT-a da tu nepravilnost ispravi, kao i Agencija za elektroničke medije, a on to dosad nije učinio.
K tome, iako se očekivalo da će se na sjednici Nadzornog odbora razgovarati i o medijskim informacijama da je 40-ak zaposlenika aneksima ugovora osigurano od mogućih premještanja na druge funkcije, tako da zadrže iste plaće ili dobije velike otpremnine u slučaju otkaza, o tome se nije puno raspravljalo zato što je Radman, kako se doznaje, još u petak povukao te ugovore iako su na njima već bili potpisi onih na koje su se ti ugovori odnosili.
Nakon ovakve odluke NO-a HRT-a, sada je sudbina Gorana Radmana u rukama saborskih zastupnika.

Izvor: Večernji list

misterx (01.03.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

153

Utorak, 1. Ožujak 2016, 00:38

Sport sad opet vracaju na HRT-2. Vidio sam veceras najavu da Davic Cup Belgija - Hrvatska ce ici an HRT-2. Zadnji put je bilo na HRT-4. Ne znam sto im je uopce trebala ta akrobacija sa sportom na HRT-4.

Ja opet neznam .Šta im je uopće trebalo pokretanje HRT4 pa i HRT3.
OK na 3 ima starih filmova serija. Al skoro 75% programa im je repriza.
Tko uopće gleda Bonazu, one japanko-ruske-kineske filmove, drame itd.

Nadam se da ce se stanje uskoro popraviti. Gospodin Radman uskoro nece vise biti sef HRT-a, i sluzbeno je pokrenut postupak nadzornog odbora za njegovo razrijesenje.

NIje Radman jedini problem HRTa. Mada je glavni. Ima tamo dosta njih . Koji bi trebali dobiti nogu. I tu nemislim na stranačku pripadnost.
Gledam danas izvlačenj lota /binga nemam pojma. I nih dvoje to vode. Šta je potrebno plaćati dvoje ljudi za emisiju koja ide jednmo tjedno nekhi 10-15 minut??.
Ili Otvoreno šta za tu emisiu treba plaćati dva voditelja ? Ima još takvih emisija gde im je drugi voditelj nepotreban samo trošak. Onda koliko imaju urednika pod urednika itd. Neznm kolike su plaće od tih urednika pod urednika voditelja itd. Al vjerujem da bi im ih trebalo smanjiti za 25-30% .
Ukinuti honorare menađerske ugovore itd. Članovima raznoraznih žirija naknade honorare srezati za 50%.
Ne bi bila nikakva šteta da ostanemo bez ."XY ovoga onoga sa zvijezdama. " Voicea.
Vjerujem da se novac utrošen na te projekte može pamtnije utrošiti.

teletabis89 (01.03.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

154

Utorak, 1. Ožujak 2016, 14:24

Prema pisanju Jutarnjeg . Koje se nemora uzeti za relavntno. Ovo su kandidati za novg ravnatelja HRTa.
Ako Bruno Kovačević bude izabran. Imate ćemo prenose skijanja . Cijele godine svaki dan . Pa čak i reprize. Pa emisije tipa "skijaši kuhaju" "skijaši pjevaju" ili "ples sa skijašima"

http://www.jutarnji.hr/tko-ce-postati-no…hrt-a-/1531068/

teletabis89 (01.03.2016), rletic54 (01.03.2016)

• Poruku poslati

155

Utorak, 1. Ožujak 2016, 14:50

Ako su ovo stvarni kandidati, onda mislim da su jako velike šanse da se izabere Bruno. Ako je mogao biti glavnik urednik HRT-a, ne bih se uopće iznenadio ako bude izabran i za v.d. ravnatelja.

Sada se prenosi samo muške skijanje, a u slučaju izbora Brune, mislim da će prenositi i žensko.

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

156

Utorak, 1. Ožujak 2016, 17:24

a mješovito? ^^
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

teletabis89 (01.03.2016)

Matic

ne kockam

Datum registracije: 12.02.2013.

Zanimanje: Ne varam na kartama

• Poruku poslati

157

Utorak, 1. Ožujak 2016, 17:49

Tako mi je svejedno tko ce bit ravnatelj, ne moze sve i da zeli bit gori od Radmana. Zahvaljujuc njemu uopce ne gledam HRT.
Nije da se nema,samo je dosadno !

teletabis89 (01.03.2016)

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

158

Utorak, 1. Ožujak 2016, 21:48

Sve 5, samo ne znam kolko je sam program i (ne)kvaliteta istog do njega samog, a kolko do drugih (ravnatelj programa, ravnatelji pojedinih kanala, urednici i sl.), no ne bih rekao da je puno.
Ta bi se funkcija po vokaciji trebala baviti ustrojem, organizacijom, radom cjelokupnog velikog sustava kakva je televizija i svim njegovim sastavnicama, a ne sadržajem tj. programom samim.
Jedino ako ti nemaš baš neke druge, pouzdane info drito o njemu, iz prve ruke. ;)

Btw., meni je hrtov program ukupno gledano i dalje miljama bolji od nacionalne komercijalne konkurencije, s izuzetkom sjebanog sportskog i školskog/dječjeg dijela programa te uštogljenih (i predugih) dnevnika.

ios / tt
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

Matic

ne kockam

Datum registracije: 12.02.2013.

Zanimanje: Ne varam na kartama

• Poruku poslati

159

Utorak, 1. Ožujak 2016, 23:07

s izuzetkom sjebanog sportskog i školskog/dječjeg dijela programa te uštogljenih (i predugih) dnevnika.

Narocito bih podvukao sportski program, kuzim da i druge vece nacionalne tv kuce gube primat s komercijlanim tv kucama glede sportskog i filmskog tv programa.

Nisam valjda ja birao rukovodeci kadar televizija i radija, naravno da je najodgovorniji vodeci covjek, ako nesto ne valja, a po meni je HRT nazadovao u odnosu na predhodno razdoblje kad je bilo bolje, ne ulazec u informativni program, koji ce uvjek bit obojen u ovisnosti tko je na vlasti.

Tako nebi trebalo bit, ali za 100 godina mozde ne bude tako....... :D
Nije da se nema,samo je dosadno !

607 (01.03.2016), teletabis89 (01.03.2016)

• Poruku poslati

160

Utorak, 1. Ožujak 2016, 23:42

Btw., meni je hrtov program ukupno gledano i dalje miljama bolji od nacionalne komercijalne konkurencije, s izuzetkom sjebanog sportskog i školskog/dječjeg dijela programa te uštogljenih (i predugih) dnevnika.

Slažem se, na HRT-u barem nema sapunica u prime-timeu.

Što se sportskog programa tiče, u Sloveniji, Austriji i Mađarskoj državna televizija prenosi Formulu 1, ORF čak i Austrijsku nogometnu ligu, koja je dosta jača od naše. RTS prenosi teniske turnire iz Masters serije. Vidio sam da i švicarska televizija prenosi nešto tenisa. Ne tražim od HRT-a da mi prenosi NBA ili Premiership, ali ne može se dogoditi da u zadnje 2 godine ostanu bez toliko sportskih prijenosa. Vaterpola je godinama bilo dosta na HRT-u i što sada prenose od vaterpola, samo Svjetsko i Europsko prvenstvo. U-21 nogometna reprezentacija (kvalifikacije) u dosta zemalja ide FTA, kod nas prva za to ima Arena. Neprenošenje Ždrijeba kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u nogometu je sramota za državnu televiziju. Znaju koliko ljudi ima Arenu i Sport Klub, oni koji ih nemaju imaju internet, pa opet mogu pratiti sport i "zašto bi se onda ovi s HRT-a trudili nešto otkupiti." Osim toga sportske događaje, kao što je finale Wimbledona ili nastup Sandre Perković na Svjetskom prvenstvu su stavili na HRT 4, na kojem ne smije biti reklama, tako da za neprenošenje nekih stvari jednostavno nema opravdanja.

Meni je ovaj novi Dnevnik bolji nego stari, u starom je bilo previše politike, dok u novom ima i ostalih tema.

Pohvalno je što su prošle godine konačno sredili Četvorku, prate dosta važnih događaja, što kroz Studio 4, što u posebnim emisijama.
Na Trojci se također nađe zanimljivih sadržaja, pogotovo dokumentarci "odabrao Đelo Hadžiselimović."
Jedinica također dosta dobra, od hrpe informativnih emsija nema nijedne koju ne želim gledati.

Dvojka uvjerljivo najgora, stvarno ne znam što se na HRT 2 može pogledati osim Lige prvaka srijedom i 1 utakmice Europske Lige četvrtkom.

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju