Niste prijavljeni

[Rasprava] HRT novosti

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

misterx

Majstor

Datum registracije: 22.10.2013.

• Poruku poslati

181

Utorak, 8. Ožujak 2016, 12:26

Ja sam danas dobio čestitke od HRTa sve do 8 mjeseca. Na svakoj im moram zahvaliti sa 80 kuna.

Ovo nema veze sa mnom al možda nekoga zanima.

http://net.hr/danas/hrvatska/dopis-iz-hr…-rtv-pristojbu/
AUDIOSONIK 22" LED TV + STRONG 8526 EVO TV

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

teletabis89 (08.03.2016)

Datum registracije: 10.09.2015.

• Poruku poslati

182

Utorak, 8. Ožujak 2016, 12:54

Ovo je glupost, a što ako netko ima 2 kuće, a TV i radio ima samo u jednoj, zašto bi plaćao 2 pretplate npr. zbog istog autoradija, koji sluša i doma. HRT mjesečno dobije dosta od pretplatnika u Hrvatskoj s time da im neki plaćaju i više od 1 pretplate i dosta dobije od pretplatnika u inozemstvu, također dosta dobiju i od reklama i što nude za taj novac, baš ništa. Nije mi jasno zašto su smanjili pretplatu za siromašne na ovakav način, npr. ako TV ili radio glasi na nekog tko ima manju mirovinu i živi s nekim tko radi u inozemstvu, zbog toga će platiti manje, pa zašto nebi gledali primanja po članu kućanstva, a ne primanja vlasnika TV-a ili radija. Ove godine za Uskrs nikad gori program, odnosno program im je onakav, kao i u ostale dane. Ples sa zvijezdama im mora ići na sam Uskrs. Na HRT 3 cjelodnevni maraton prastarih filmovi, a što je s onima, koji vole pogledati dokumentarce. Sve ostalo je rečeno u mojim prethodnim postovima.

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

misterx (08.03.2016), rletic54 (09.03.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

183

Srijeda, 9. Ožujak 2016, 02:27

Bruno Kovačević dobija 2 program ?!
Ukidaju se Bez veze i Montirani proces?!?
Bez veze , jel to ono sa Danijelom Trbović ? Ako je onda će za tom emisijom patiti. Samo "ljubitelji teta u kožnim hlačama".
A Montirani prces. To sam gledao jedno dve minute i žali bože.

http://net.hr/danas/hrvatska/preslagivan…telji-dnevnika/

teletabis89 (09.03.2016)

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

184

Srijeda, 9. Ožujak 2016, 11:19

a kaj ti je dobro, satirikon? ili samo doza dnevnopolitikantskih zatupljujućih kvazi emisija.. :pillepalle:
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

teletabis89 (09.03.2016)

• Poruku poslati

185

Srijeda, 9. Ožujak 2016, 12:19

Bruno Kovačević dobija 2 program ?!
Ukidaju se Bez veze i Montirani proces?!?
Bez veze , jel to ono sa Danijelom Trbović ? Ako je onda će za tom emisijom patiti. Samo "ljubitelji teta u kožnim hlačama".
A Montirani prces. To sam gledao jedno dve minute i žali bože.

http://net.hr/danas/hrvatska/preslagivan…telji-dnevnika/
Montirani proces često gledam, ali Danielu jednostavno ne mogu podnijeti. Isto je i sa Satirikonom, The Voice-om i Kruškama i jabukama. Nek već jednom nađu nekog drugog voditelja za zabavne emisije jer mi je Duška, Daniele i Barbare dosta.

Tko će biti urednik Drugog programa mi je svejedno, samo da se smijeni Karuza (čemu se najviše radujem), koja je od nekad odličnog Drugog programa, napravila program s hrpom repriza i kulinarskih emisija.

Slično je i s Dnevnikom, jedva čekam odlazak Alfiera. Regionalni dnevnik također treba ukinuti jer ne vidim, koji je smisao te emisije, ako kasnije idu sve Županijske panorame.

rletic54 (09.03.2016)

rletic54

Profesionalac

Datum registracije: 07.03.2015.

• Poruku poslati

186

Srijeda, 9. Ožujak 2016, 12:25

Imamo siroki krug gledaoca ,a stime i puno ukusa i prohtjeva , stoga mislim da je mozemo nazvat
"nemoguca misija " zadovoljit sve ukuse , tako i moj , ocekivat od HRT-a da nesto programski promijeni na zadovoljstvo nas gledaoca -potrosaca , meni izgleda kao ocekivat da sabornica tijekom tijednih rasprava bude puna.

teletabis89 (09.03.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

187

Srijeda, 9. Ožujak 2016, 16:48

Pobuna Autoprijevoznika zbog RTV pristojbe.

http://www.glas-slavonije.hr/295525/1/Po…ntene-s-kamiona

teletabis89 (09.03.2016), Andrija (10.03.2016)

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

• Poruku poslati

188

Srijeda, 9. Ožujak 2016, 17:14

kritičko mišljenje i razvijanje vlastitog suda i stava razmišljanjem svojom glavom je uvijek smetalo svakoj zapravo slaboj vlasti kojoj je u interesu zadržati u se-na se-poda se način i filozofiju života pretežno neškolovanog i primitivnog pučanstva na ovim prostorima e a kako bi se opet i opet i opet domogla vladajućih pozicija i zauvijek tu ostala... tako je, nažalost, i s većinom dobrih emisija na hrt-u u kojima se provlači satira aktualnih prilika, jednostavno se ne uklapaju u obrazac čobanskog mentaliteta i filozofiju nadziranih medija prema širokim masama.

da se ne bi tkogod našao uvrijeđen i da ovo ne ode u politiku -- naravno, ne generaliziram, u svakom žitu kukolja, čast svakome, no čitajući poantu ovoga između redaka-pametnom dosta. ;)
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

teletabis89 (09.03.2016)

misterx

Majstor

• Poruku poslati

189

Četvrtak, 10. Ožujak 2016, 02:25

Ako zbog ničeg drugog moj glas imaju zbog ovoga.

http://www.zivizid.hr/ukidanje-rtv-pretplate/

teletabis89 (10.03.2016)

zupy

Beta tester

Datum registracije: 14.02.2013.

• Poruku poslati

190

Četvrtak, 10. Ožujak 2016, 08:07

Citirano

kritičko mišljenje i razvijanje vlastitog suda i stava razmišljanjem svojom glavom je uvijek smetalo svakoj zapravo slaboj vlasti kojoj je u interesu zadržati u se-na se-poda se način i filozofiju života pretežno neškolovanog i primitivnog pučanstva na ovim prostorima e a kako bi se opet i opet i opet domogla vladajućih pozicija i zauvijek tu ostala... tako je, nažalost, i s većinom dobrih emisija na hrt-u u kojima se provlači satira aktualnih prilika, jednostavno se ne uklapaju u obrazac čobanskog mentaliteta i filozofiju nadziranih medija prema širokim masama.

da se ne bi tkogod našao uvrijeđen i da ovo ne ode u politiku -- naravno, ne generaliziram, u svakom žitu kukolja, čast svakome, no čitajući poantu ovoga između redaka-pametnom dosta. ;)

Tako i ja mogu reći da je najlakše zalijepiti etiketu i prozvati nekoga čobanom i zaostalim ako ne razmišlja onako kako meni paše a i postavio bih pitanje zašto se nije provlačila satira prijašnjih aktualnih prilika nego ovi djeluju nekako selektivno :?: :rolleyes:

Citirano

Ako zbog ničeg drugog moj glas imaju zbog ovoga.

http://www.zivizid.hr/ukidanje-rtv-pretplate/

Lako je pi*dit bez veze (kako polilitičari kažu biti populist) ne poznajući situaciju, ne gledajući na posljedice - ovi me podsjećaju na ove moje što sjede na zidiću ispred dućana, piju pivu i vode državu a neznaju vlastito kućanstvo voditi.. :pinch:

Što ta lova koja dolazi u proračun pada sa marsa a ne iz naših djepova opet i tamo je ima viška i ne znaju di će sa njom.. :pillepalle:
Multifeed Triax 110 0.8W--9E--13E--16E--19E--23.5E--28.5E--39E
Triax 88 -- DM2400
Gigablue Quad Pljus (2 x DVB-S2 + 2 x DVB-T) 500GB
Vu Pljus Zero (DVB-S2 + DVB-T)
PrismCube 2 x DVB-S2 500GB

• Poruku poslati

191

Petak, 11. Ožujak 2016, 14:07

Novi-stari logo s crvenim kockicama na HRT 1 i HRT 2. Na HRT 3 i HRT 4 trenutno nema nikakvog, ali i tamo očekujem takav.

Otišao Radman i odmah se vratio stari logo, ne vidim, koji bi bio drugi razlog.

b83

Učenik

Datum registracije: 14.03.2013.

Zanimanje: DX RTV

• Poruku poslati

192

Petak, 11. Ožujak 2016, 16:43

HRT1, HRT2, HRT3 i HRT4 imaju logo s crvenim kockicama.

HRT3 prozirni logo je otisao u povijest. Opet je isti onaj kao prije 12 godina

Ovaj post je već 1x uređen, zadnje od »b83« (11.03.2016 u 17:19)

193

Petak, 11. Ožujak 2016, 16:56

Ajd dobro za ova ostala tri, no konkretno baš na HRT3 po mojem skromnom mišljenju prozirni logo je bolji nego crveni.

Naime dosta sadržaja koji se prikazuje na hrt3 je crno/bijeli i onda crveni logo bode u oči :pardon:

DeeJay Dee (11.03.2016)

miki1zg

Profesionalac

Datum registracije: 23.06.2013.

• Poruku poslati

194

Petak, 11. Ožujak 2016, 17:14

Ajde konačno nešto lijepo iz HRT-a. HRT je baš oduvijek bio prepoznatljiv po tim crvenim kvadratićima, njihovo zamjenjivanje sivim je bilo totalni promašaj.
A što se tiče HRT 3, meni je ovo bolje jer se uklapa u ukupni vizualni identitet. Ali to opet ovisi o individualnim preferencijama. Ovo što Andrija kaže je isto točno, ali koliko vidim sad je cijeli logo lagano proziran (što prije nije bio kad su bili crveni kvadratići), pa to neće toliko smetati.

teletabis89 (11.03.2016)

b83

Učenik

• Poruku poslati

195

Petak, 11. Ožujak 2016, 17:21

Neka oni uvedu HD kanale ili nek krenu u DAB+. Kockice su samo sminka. Mislim da treba modernizirati on screen logo. Ovaj je vec 15 godina isti.

miki1zg

Profesionalac

Datum registracije: 23.06.2013.

• Poruku poslati

196

Petak, 11. Ožujak 2016, 17:54

BBC ima isti logo već 58 godina, ORF već skoro 30 godina, CNN i RTL imaju isti logo od početka emitiranja. Dobar logo se ne mijenja, on je prepoznatljiv. Zašto Coca-cola ne promijeni logo? :)

b83

Učenik

• Poruku poslati

197

Petak, 11. Ožujak 2016, 18:28

Nisam mislio na logo kuće HRT već on screen logo HTV-ovih tv kanala.

Pogledaj on screen logo francuske državne tv, češke, mađarske, slovenske...

Meni se više sviđao logo HTV kanala od 1997.do 2001.

teletabis89 (11.03.2016)

198

Petak, 11. Ožujak 2016, 18:52

Dobar logo se ne mijenja, on je prepoznatljiv. Zašto Coca-cola ne promijeni logo? :)

Upravo to sam i ja htio napisati za coca colu ali si bio brži :P i ne samo da logo nisu mjenjali nego ni izgled flašice nije koliko znam u osnovi mjenjan već 60-70 godina

kultor

Profesionalac

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

199

Petak, 11. Ožujak 2016, 20:45

Dobar logo se ne mijenja, on je prepoznatljiv. Zašto Coca-cola ne promijeni logo? :)

Upravo to sam i ja htio napisati za coca colu ali si bio brži :P i ne samo da logo nisu mjenjali nego ni izgled flašice nije koliko znam u osnovi mjenjan već 60-70 godina

Pa kad su te "kockice" koje su zapravo kvadratići tako prepoznatljive, mogli su ih zalijepiti i na prometne tablice, ali rekoše da je to fuj i da je grb prepoznatljiviji. Pa onda...možda da stave grb i na HRT logo da bude još prepoznatljiviji :D ;)

Talijani su kraljevi dizajna pa su mijenjali logo i na RAI i ostalima, a ITV...

Hebate mi nikako naprijed, uvijek, u svemu i samo natrag... :pillepalle: A mislim i usporedba HRT i coca cola :patsch:
formuler F1 2xS2+T2 openspa 7.0.X
AZbox Premium HD Plus poklonjen

teletabis89 (11.03.2016), b83 (12.03.2016)

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

• Poruku poslati

200

Petak, 11. Ožujak 2016, 21:08

meni zapravo svejedno kakve su kockice (iako mi je također bolji prozirni logo na trojci), kog boli kuki... iako su glupe promjene radi promjena samih. ljudi su opterećeni time samo da budu drukčiji od prvih-drugih-onih-nekih. :rolleyes:
a o meritumu nit ko vodi brigu, nit išta. :thumbdown:
a od sveg tog skupa bu nam ziher puno bolje, kockice ovakve il onakve će najviše tome pomoć. :patsch:
al neka, kruha i igara (samo što kruha, nažalost-nema), nek narod laprda i "veseli" se, ništa nova, samo se vrtimo u krug. :pardon:

p.s. treba vidjet i tko je mejl komunikaciju na hrtu uveo pa ovi drugi odmah da to ukinu i vrate se na telex korespondenciju, kakav kur*c mejl. :thumbsup:

3 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

teletabis89 (11.03.2016), Andrija (11.03.2016), kultor (11.03.2016)

1 korisnik osim vas pregledava ovu temu.

1 Gostiju