Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

Marinko

• »Marinko« je autor ove teme

Datum registracije: 12.02.2013.

• Poruku poslati

1

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 21:24

Hrvatska se peče na 40 stupnjeva

Današnji dan je pakao, a za sutra najavljuju još koji stupanj gore.
Klima ne staje po cijeli dan. Maloprije izašao vani ali brzo se vratio.

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

Ludi Pera (28.07.2013)

2

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 21:34

I u SLO nije ništa bolje.
MRZIM IZ DNA DUŠE POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!

3

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 21:57

Neće još dugo, već za sutra popodne najavili naoblačenje u najzapadnijim krajevima a tijekom noći i zahladjenje 7-10 stupnjeva sa kišom a ponegdje i olujnim nevremenom

Marinko

• »Marinko« je autor ove teme

Datum registracije: 12.02.2013.

• Poruku poslati

4

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 21:58

Na listi javno dostupnih DHMZ-ovih postaja, najtoplije je bilo u Sisku, Karlovcu i Zagreb Plesu sa 38°C.
37°C je bilo u Kninu, Pazinu, Krapini, Slavonskom Brodu i Osijeku. 36°C su mjerili Varaždin, Gradište, Hvar, Makarska, Ploče, Split Resnik itd…

BiH je u nedjelju bila najtopliji dio Europe. Najtopliji su bili Mostar i Banja Luka s 40°C, te Bihać s 39°C.

A zna se kako se mjeri ( termometar, mora biti u posebno građenoj kučici izoliranoj od radijacijskih utjecaja okolice (u sjeni), ali kroz nju mora strujiti okolni zrak., na 1.25 do 2 m visine...), onda koliko je bilo na betonu i suncu :D

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Ludi Pera (28.07.2013)

5

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 22:20

Evo baš gledam accuweather.com prognozu za sutra za zagreb

High disruption due to thunderstorm in effect from 6pm until 11:59pm monday

6

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 23:36

Evo baš gledam accuweather za sutra za zagreb

High disruption due to thunderstorm in effect from 6pm until 11:59pm monday

Da blizu smo Andrija, ali za Utorak pokazuju osviježenje i radio Klc upozoravaju na kratko-tajnu promjenu vremena sa velikom mogučnosću nevremena :( ;(

7

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 23:41

Ove ljetne oluje znaju biti jako zaj*bane, ne zaboravite isključiti uredjaje iz struje i ištekati antene i ostalo ako počne grmiti da nebi bilo poslije kuku-jao :P

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Dubravko (28.07.2013), bucko (29.07.2013)

subixonfire

Zlatna sredina

Datum registracije: 27.02.2013.

Zanimanje: Mlada Nada

• Poruku poslati

8

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 23:46

Sta danas je vruce bilo, ja ljecio mamurluk od jucer ispod klime, nisam ni skuzio da je vani toplo ;)
- PrismCube Ruby
- Gigablue QUAD HD
- VU+ DUO (poklonjen frendici)
- Golden Media Triplex (Alien 2)

9

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 23:50

Tako sam se ja jednom vratio kući oko 5-6 ujutro sa proslave nove godine i zaspao kraj poluotvorenog prozora (bilo je prilično toplo cca 10-ak stupnjeva), negdje oko 2-3 popodne probudio me snijeg koji je počeo padati po meni :D

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

DeeJay Dee (29.07.2013), weber (20.07.2014)

10

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 23:53

Ove ljetne oluje znaju biti jako zaj*bane, ne zaboravite isključiti uredjaje iz struje i ištekati antene i ostalo ako počne grmiti da nebi bilo poslije kuku-jao :P

Ovo mi bila opomena pred par dana, znaš i sam da sam sve isključio jedino antena nije izčupana iz TV-a.......e sad pazim ;) i bit ću kao Vakula!

11

Nedjelja, 28. Srpanj 2013, 23:54

Jesi sredio one HDMI portove, jel bila greška u kablovima ili su ti ga ipak gromovi spržili ?

12

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 00:01

Bye bye amigos. Pitao sam 2 vrhunska majstora....popravak je skuplji nego sami novi Samsung TV. Samo mi nije jasno, komp je izključen iz struje a vrisnuo je modem 763 i maxtv.

13

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 00:11

Tako sam se ja jednom vratio kući oko 5-6 ujutro sa proslave nove godine i zaspao kraj poluotvorenog prozora (bilo je prilično toplo cca 10-ak stupnjeva), negdje oko 2-3 popodne probudio me snijeg koji je počeo padati po meni :D

Normalno da ti je bilo vruče ujutro sa poluotvorenim prozorom :thumbsup:

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

14

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 00:38

ja već 2,5 (pazi ovo "i pol" :D) noći ćorim u omišu na balkonu. u kući je evo upravo ravno 30 :(, naprosto nepodnošljivo, totalka bez zraka (znoj oko vrata i ovoono :pinch: ), vani je ipak ugodnije, struji laganini nešto, naročito pred jutro. ;)

'vamo je inače danas bilo 37 u 'ladovini (na suncu i asfaltu valjda i oko 45-50, a u autu npr...73? :D:D), 27 u kući pod klimom (!?), a more je 25-6 na metar-2 dubine, dalje je mucho mrzlije jer su neki potoci ovuda pa podzemno lagano izviru pomalo, nevidljivo, al opipljivo :D.
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

Ovaj post je već 1x uređen, zadnje od »DeeJay Dee« (29.07.2013 u 00:57)

15

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 00:57

Bye bye amigos. Pitao sam 2 vrhunska majstora....popravak je skuplji nego sami novi Samsung TV. Samo mi nije jasno, komp je izključen iz struje a vrisnuo je modem 763 i maxtv.

Udar je onda vjerovatno došao preko telefonske žice ?

Samo nije mi jasno kako ti je crknuo HDMI na televizoru, preko MaxTV receivera došlo i do tv-a ?

16

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:00

ja već 2,5 (pazi ovo "i pol" :D) noći ćorim u omišu na balkonu. u kući je evo upravo ravno 30 :(, naprosto nepodnošljivo, totalka bez zraka (znoj oko vrata i ovoono :pinch: ), vani je ipak ugodnije, struji laganini nešto, naročito pred jutro. ;)

Ja sam jednom ko klinac išao spavati vani na balkon, zayeb je jedino bio da nisam predvidio da je balkon na južnoj strani pa me ujutro u pola 5 probudilo sunce ravno u oči :D

17

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:04

Sve živo sam isključio jedino antenu od TV-a nisam isključio. Stvarno niti meni nije jasno, samo da dodam 50-ak metara od mene je repetitor od Vip-a i grom je udari direktno u njega. Svarno neznam i nije mi jasno ni malo, eto npr. susjedu vrisnuo bojler. ;(

18

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:11

Sve živo sam isključio jedino antenu od TV-a nisam isključio. Stvarno niti meni nije jasno, samo da dodam 50-ak metara od mene je repetitor od Vip-a i grom je udari direktno u njega

To ti je onda došlo po telefonskoj žici, naime repetitori za GSM telefoniju samo bežično love tvoj signal od mobitela a onda ga dalje proslijedjuju po fiksnoj liniji do repetitora na koji je "zakvačen" sugovornik sa kojim pričaš

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

19

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:12

@Andro
e "moj" je balkonić na zapad, drito. pogled na brač od pučišća do sutivana i šolte/čiova gore. a o'di doli je more. ae. :D
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

20

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:18

pogled na brač od pučišća do sutivana i šolte/čiova gore

Pa onda sjedni u čamac i skoči u posjet Toniju ? ;)