Niste prijavljeni

Dragi posjetitelju, Dobrodošli na Satelitski Forum - SF Forum. Ukoliko je ovo Vaša prva posjeta molimo vas pročitajte Pomoć. U pomoći je objašnjeno kako ovaj forum radi. Morate biti registrirani kako bi vidjeli sve teme i sve forume. Molimo vas da se registrirate ili da ovdje pročitate kako se registrirati. Ukoliko ste već registrirani molimo ulogirajte se ovdje.

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

Datum registracije: 04.03.2013.

Zanimanje: oec.

• Poruku poslati

21

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:21

a more. samo daj izmisli neku pasaru. i tonijev kontakt. hebeš ovako ovuda, pm-om, nije to to. ;)

a da navrnem i bebiju, doni, roku i ostalima do spalata? :) 8o :thumbup:
jebate, doduše bi prije mogla past klapa za neku pijaču odi doli u filijali, među temperamentnim i "jednostavnim" (okej, s odgodom za sve i sva :D) južnjacima, nego kod nas komplikatora gore u središnjici. :thumbsup:
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

22

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 01:26

Ma kažem da sam isključio i telefon. Ja sa Vipom nemam ništa i nisam korisnik njihovih usluga GSM, jedino dobivam račun od bivšeg DIGI TV-a, sad je Vip.
Pitao sam susjeda kao elektrotehničara u vezi toga- NO COMMENT!

23

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 02:21

a more. samo daj izmisli neku pasaru. i tonijev kontakt. hebeš ovako ovuda, pm-om, nije to to. ;)

a da navrnem i bebiju, doni, roku i ostalima do spalata? :) 8o :thumbup:
jebate, doduše bi prije mogla past klapa za neku pijaču odi doli u filijali, među temperamentnim i "jednostavnim" (okej, s odgodom za sve i sva :D) južnjacima, nego kod nas komplikatora gore u središnjici. :thumbsup:

Za tonija neznam nek ti se sam javi a rokovu adresu imaš ovdje Smiješne slike :)

P.S. tu adresu mi je dao bebi :)

1 član zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Članovi koji su zahvalili autoru na ovoj poruci:

DeeJay Dee (29.07.2013)

i4004

Profesionalac

Datum registracije: 06.03.2013.

• Poruku poslati

24

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 03:36

Sve živo sam isključio jedino antenu od TV-a nisam isključio. Stvarno niti meni nije jasno, samo da dodam 50-ak metara od mene je repetitor od Vip-a i grom je udari direktno u njega

To ti je onda došlo po telefonskoj žici, naime repetitori za GSM telefoniju samo bežično love tvoj signal od mobitela a onda ga dalje proslijedjuju po fiksnoj liniji do repetitora na koji je "zakvačen" sugovornik sa kojim pričaš

a kudan je došlo susjedu u bojler?
tudan je moglo i njemu.
a i antena je mogućnost, pogotovo ako je grom udario tako blizu, onda se to može rasipat bilo kojim žicama po kući...npr. ako grom udari u žicu od uzemljenja, oće li ići samo u zemlju, ili i svugdje ondje gdje je spojeno uzemljenje u kućnoj instalaciji? a to dolazi onda i u elektroničke uređaje...heh...

iako je točno da više dolaze udari preko telefonskih žica.
i ondje gdje nema baš gsm repetitora, pa mi jedino pada na um da te struje groma ako prolaze istom zemljom u kojoj je telefonski kabel mogu inducirati dovoljno jak implus da sprži štogod malo dalje.

ostala objašnjenja mi nisu imala smisla, jer nema smisla da grom udari negdje "na periferiji", zatim da udar ide u centralu i onda natrag do nekog drugog korisnika, to se ne događa, jer da je, svaki bi put nakon grmljavine centrala bila u ofsajdu na duži rok, a nije.

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Andrija (29.07.2013), Dubravko (29.07.2013)

muh@

Zlatna sredina

Datum registracije: 06.03.2013.

• Poruku poslati

25

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 04:24

Kad vec spominjete mostar, danas sam bio na manifestaciji skokovi sa starog mosta..temperatura na termometru koji je na suncu je u jednom momentu pokazala i 46 stepeni..stvarno je danas bilo pakleno u Mostaru

Sent from my iPad using Tapatalk

Don@

Liste kanala 90E-61W

Datum registracije: 14.02.2013.

• Poruku poslati

26

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 08:07

a more. samo daj izmisli neku pasaru. i tonijev kontakt. hebeš ovako ovuda, pm-om, nije to to.

a da navrnem i bebiju, doni, roku i ostalima do spalata?
jebate, doduše bi prije mogla past klapa za neku pijaču odi doli u filijali, među temperamentnim i "jednostavnim" (okej, s odgodom za sve i sva ) južnjacima, nego kod nas komplikatora gore u središnjici.

ja sam u Osijeku, ali se vracam u nedjelju poslijepodne, pa ako si zainteresiran da se svi nademo ja cu ih ostale kontaktirati :)
moj broj mob. ima u potpisu

2 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

DeeJay Dee (29.07.2013), ivan80 (29.07.2013)

27

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 10:40

nek prži !!

...."dal je sve samo jeftin trik"....

3 članova zahvaljuje autoru na ovoj poruci.

Andrija (29.07.2013), DeeJay Dee (29.07.2013), Ludi Pera (29.07.2013)

28

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 10:52

E ovo je najbolji prilog u temi :thumbsup: :thumbsup:

29

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 10:56

E ovo je najbolji prilog u temi :thumbsup: :thumbsup:
A još kad bude do kraja isprženo???
MRZIM IZ DNA DUŠE POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!

30

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 11:48

Upozorenje prognoze DHMZ za područje Karlovca, Ogulin i Slunj!

Karlovac - Ogulin i Slunj uz Dubrovnik jutros su najtopliji hrvatski gradovi.
Izmjereno je 27 stupnjeva, a dan će i na području Karlovačke županije biti
"ružno" vruć. Ni u Karlovcu naravno neće biti ništa bolje, a ovaj grad
nalazi se za danas, pri vrhu popisa onih u kojima se očekuju najveći
udari ljetnih temperatura.
U Karlovcu je jučer izmjereno 38 stupnjeva, a današnja temperatura bit će na razini jučeranje, minimalno.
Poslijepodnena sjevernom i dijelu srednjeg Jadrana te u Gorskome kotaru i Lici, a
navečer i u sjeverozapadnom području porast naoblake uz lokalne
pljuskove i grmljavinu, mjestimice i jače grmljavinsko nevrijeme.
Na karlovačkom području iza 17 sati počet će se "grupirati" oblaci i
stvarati naoblaka, a velika je mogućnost za grmljavinu, pljuskove te za
olujno nevrijeme i tuču.Do jutra bi se vrijeme trebalo smiriti.
Sutra će temperature biti nešto niže, a bit će i manje sparno.
dmiksi15 je dodao ovu datoteku:
  • tuča_1_0.JPG (70,49 kB - 12 puta preuzeto - zadnji put: 27.06.2016 u 20:45)

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

• Poruku poslati

31

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 14:32

ja sam u Osijeku, ali se vracam u nedjelju poslijepodne, pa ako si zainteresiran da se svi nademo ja cu ih ostale kontaktirati :)
moj broj mob. ima u potpisu

znači idući tjedan, može :thumbup: , to mi paše jer ovaj mi tjedan kum nešto dolazi pa ću morat njemu malo pokazat ljepote obilazaka, plaža i kasnovečernjih izlazaka na potezu st-ma. ;) :thumbsup:
čujemo se onda na pm/mob za detalje di-kad-šta.
Humax DIGI III, Alma S2100 HD DVB-S2, Gibertini 90, Smart Titanium 0,2 dB + Hirschmann 0,3 dB + Alps 0,4 dB, 1 UHF/VHF Iskra logica + 2 UHF Iskra DTX 48F yagice + kanalno pojačalo (s filterskim ulazima) by Mićo + šp radio (FM) antena, Fracarro Belden 7 PRO-X + Hirschmann Ko-Ka, Panasonic 42G30 plazma, Pioneer DTR540 HX-S DVDrec :)

Moskva88

Profesionalac

Datum registracije: 03.03.2013.

• Poruku poslati

32

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 14:43

U Zagrebu prži, trenutno 38 stupnjeva, išao baš na šišanje, kad mi je frizerka stavila hladan ručnik na glavu doslovno sam osjetio pad temperature za 20 stupnjeva. :D

Trenk

M-ucenik

Datum registracije: 08.06.2013.

• Poruku poslati

33

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 16:41

Od jucerasnjih 39 evo sad ugodnih 21° uz laganu kisu. Osvjezenje da ne moze bolje, ugodnije...U stanu jos uvijek 26°, sad otvorim sve prozore da ima propuh... :thumbsup:
"Ima mnogo stvari i na nebu i na zemlji, Horacije moj, o kojima tvoja mudrost i ne sanja."

DeeJay Dee

Know-how Dibidus

• Poruku poslati

34

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 16:58

ah, pa lako je u amazoni.. :D

Trenk (29.07.2013)

fisher

Učenik

Datum registracije: 02.03.2013.

• Poruku poslati

35

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 17:26

da vas malo razveselim ... kod mene kiša pada već 20 min.....
"postoje samo 3 boje,7 tonova,10 znamenki; važno je ono što činimo s njima"

Andrija (29.07.2013)

36

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 17:32

U zagrebu prije pola sata počeo puhati vjetar ali od osvježenja još ni "o" ....

37

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 17:38

ostala objašnjenja mi nisu imala smisla, jer nema smisla da grom udari negdje "na periferiji", zatim da udar ide u centralu i onda natrag do nekog drugog korisnika, to se ne događa, jer da je, svaki bi put nakon grmljavine centrala bila u ofsajdu na duži rok, a nije.

Ma nismo se dobro shvatili, grom je udario u repetitor od VIP-a, strujni udar se spustio u fiksnu liniju u kanalicu pod zemlju, a u toj istoj kanalici je i žica na kojoj je fiksna linija kolege dmiksija i naravno da nema govora da je to putovalo do centrale i natrag

i4004 (06.08.2013)

Marinko

• »Marinko« je autor ove teme

Datum registracije: 12.02.2013.

• Poruku poslati

38

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 17:40

zagrebu prije pola sata počeo puhati vjetar ali od osvježenja još ni "o"

Koliko je vruć da mi je ofurio brkove. :D

39

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 18:11

Kod nas je počelo, kao da bude sudnji dan. Ali je brzo završilo. Nadam se da će noć biti koliko toliko mirna.
MRZIM IZ DNA DUŠE POKVARENJAKE I ULIZIVAČE!!!

40

Ponedjeljak, 29. Srpanj 2013, 18:52

U zagrebu totalni kaos, snažan vjetar srušio ogromno stablo u maksimirskoj točno preko puta dinamovog stadiona i osim što je zakrčio cestu polomio i tramvajske žice tako da je sav promet prema istočnom dijelu grada prekinut

A u mojoj ulici na skoro svakom drugom autu zavija alarm (vjetar ljulja aute pa se uključuju alarmi), temperatura pala sa podnevnih 38 na 28